Podsumowanie roku 2021 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-01-18

Podsumowanie roku 2021 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii

rok
Rok 2021 na naszym Wydziale był bardzo intensywny, pełen wyzwań, niespodzianek i ciekawych projektów. Przeżyjmy to jeszcze raz celebrując sukcesy, zarówno te indywidualne, jak i te wypracowane wspólnymi siłami!
Osiągnięcia Wydziałowe
Osiągnięcia i nagrody studentów
  • Wyróżnienie pracy dyplomowej studentki Magdaleny Kusowskiej w konkursie o nagrodę Prezesa Zarządu GPW
  • Nagroda główna i wyróżnienie w XXIV edycji Konkursu Prac Magisterskich im. Lucjana Hofmana oraz XVII edycji Konkursu Prac Licencjackich im. Witolda Andruszkiewicza dla: Marty Bogdziewicz za pracę pt. „Analiza wydatków na kulturę w krajach Unii Europejskiej jako wskaźnik dobrobytu” pod kierunkiem dr hab. Joanny Wolszczak - Derlacz, prof. PG. Oraz dla Pauliny Głodowskiej za pracę pt. „Portale samorządowe wybranych powiatów województwa kujawsko-pomorskiego jako narzędzie promocji terytorialnej” pod kierunkiem dr hab. inż. Alicji Sekuły, prof. uczelni.
  • Zespół w składzie: dr inż. Karol Flisikowski razem ze studentami – Norbertem Nieżorawskim (student Inżynierii Danych WZiE PG), Maciejem Winnikiem oraz Martą Sobolewską zdobyli I miejsce na krajowym etapie V edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych!
  • Doktorantka WZiE Helena Anacka w zespole międzynarodowego projektu "Zielona waluta dla Gdańska"
  • Studentka Zarządzania inżynierskiego Anna Stojke uzyskała II nagrodę w ogólnopolskim konkursie Izby Opakowań za dyplomową pracę inżynierską Promotorem była prof. dr hab. inż. Maria Szpakowska.
  • Student WZiE - Michał Żmudowski - Ambasadorem Karier UE z ramienia Politechniki Gdańskiej
  • Patrycja Fyda i Maciej Horiszny członkami Akademii EKF 2021
  • Naukowe Koło Jakości i Produktywności zajęło trzecie miejsce na etapie uczelnianym Konkursu Czerwonej Róży 2021
  • Hanna Sobocińska, studentka Inżynierii Danych znalazła się wśród 25 stypendystek NTDD Intel-Perspektywy 2021/2022
Nagrody i osiągnięcia pracowników
Wydarzenia naukowe i popularnonaukowe

Wieczory z Ekonomią:

Seminaria Rethinking Economics Gdańsk:

• Bezwarunkowy dochód podstawowy – rozdawnictwo czy inwestycja w przyszłość?
  • What causes economic development to be so uneven between countries? Theoretical and Historical Perspectives.
  • Czy państwo może zbankrutować? Mity o długu publicznym
  • Postwzrost - niezrozumiany, niepożądany i niemożliwy do uniknięcia?
  • Gwarancja zatrudnienia - powrót do PRL czy szansa na rozwój?
  • Polityczne aspekty pełnego zatrudnienia

Ze świata Lean:

Współpraca z biznesem i absolwentami
Pozostałe

Jeśli na liście zabrakło jakieś ważnej pozycji daj nam proszę o tym znać na adres: promocja@zie.pg.edu.pl. Dziękujemy!