30lecie WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

30lecie WZiE

Co wydarzyło się w Polsce w roku 1992?

Spośród setek wydarzeń, które angażowały ludzi, warto zerknąć jedynie na kilka: została otwarta pierwsza restauracja McDonald’s, powstało przedsiębiorstwo Fiat Auto Poland, ruszyła pierwsza sieć telefonii komórkowej Centertel, nad Polską przemieszczał się niszczycielski huragan, a w Gdyni odbył się etap regat Cutty Sark Tall Ships’ Races.

Tymczasem na Politechnice Gdańskiej powstał Wydział Zarządzania i Ekonomii. I było to wydarzenie wyjątkowe nie tylko na PG, ale także na całej mapie edukacyjnej Pomorza.

Kolejni Dziekani starali się, by Wydział rozwijał się wraz z zachodzącymi dynamicznymi zmianami społeczno-ekonomicznymi, a równocześnie, by absolwenci budowali znakomite organizacje, które potrafią zareagować na wymagania otoczenia. 

W roku 2022 rozpoczynamy obchody 30-lecia istnienia Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Na cały rok zaplanowaliśmy liczne wydarzenia zarówno naukowe, jak kulturalne, dla społeczności akademickiej jak i przyjaciół. Zapraszamy serdecznie pracowników, studentów, doktorantów, absolwentów oraz wszystkich tych, którzy chcieliby razem z nami świętować ten szczególny jubileusz do aktywnego wspierania naszych kolejnych propozycji działań jubileuszowych.

Przesuń powoli biały suwak i zobacz jak się zmieniliśmy