XLI Wieczór z ekonomią pt. "Kapitalizm czy kapitalizmy?" | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-12-06

XLI Wieczór z ekonomią pt. "Kapitalizm czy kapitalizmy?"

wieczór z ekonomią
Prof. dr hab. Piotr Dominiak zaprasza Państwa 9 grudnia o godzinie 18.00 na XLI wydarzenie z cyklu "Wieczór z ekonomią" pod tytułem "Kapitalizm czy kapitalizmy?".

Gościem specjalnym spotkania będzie prof. dr hab. Andrzej Szahaj, filozof polityki, kulturoznawca, profesor zwyczajny w  Instytucie Filozofii UMK w Toruniu. W latach 2008 – 2016 dziekan Wydziału Humanistycznego UMK w Toruniu; członek Komitetu Nauk Filozoficznych PAN, a wcześniej także Komitetu Nauk o Kulturze PAN. Stażysta uniwersytetów w Oxfordzie, Cambridge, Leeds, St. Andrews oraz University of Virginia (Charlottesville), University of California (Berkeley), Stanford University, Bellagio Rockefeller Center (Bellagio), The Netherlands Institute for Advanced Sciences in the Humanities and Social Science (Wassenaar). Stypendysta fundacji Fulbrighta, Mellona, Rockefellera, Kościuszkowskiej oraz American Council of Learned Societies.

Prof. dr hab. Andrzej Szahaj jest również autorem wielu książek m.in: Kapitalizm drobnego druku (Warszawa 2014), Inny kapitalizm jest możliwy (Warszawa 2015), Neoliberalizm, turbokapitalizm, kryzys (Warszawa 2017); Kapitalizm wyczerpania? (Warszawa 2019); Ponowoczesność i postmodernizm dla średniozaawansowanych (Warszawa 2021).

Link do spotkania

Serdecznie zapraszamy na spotkanie.