Dofinansowanie dla projektu "Edukacja dla doskonalenia jakości" | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-21

Dofinansowanie dla projektu "Edukacja dla doskonalenia jakości"

Dofinansowanie
Projekt, którego budżet wynosi ponad 231 tys Euro (ok 1.065.000 zł) będzie realizowany w latach 2021-2023 (24 miesiące) w partnerstwie polsko-norweskim przez zespół badaczy-nauczycieli akademickich z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (wnioskodawca-koordynator) oraz z Uniwersytetu w Stavanger w Norwegii.

Ponadto przewiduje się˛ udział wybitnych praktyków ze współpracujących z partnerami organizacji.

Głównym koordynatorem projektu Edu4QI jest dr hab. inż. Piotr Grudowski, prof. PG – kierownik Katedry Inżynierii Zarządzania i Jakości z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Na międzynarodowym rynku pracy istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu jakości i doskonalenia procesów. Wskazują˛ na to między innymi opracowania wykonywane przez agencje zatrudnienia oraz zrzeszenia firm. Przykładowo w lutym 2021 roku, jeden z polskich portali HR - pracuj.pl - wskazywał na zapotrzebowanie na 1066 specjalistów ds. jakości w różnych organizacjach. W 2018 r firmy skupione w trójmiejskim Klastrze Interizon sygnalizowały, że czas poszukiwania specjalisty ds. jakości wynosił ponad 1 rok.

W nawiązaniu do tych informacji głównym celem projektu „Edukacja dla doskonalenia jakości” (akronim: Edu4QI) są oparte na międzynarodowych badaniach potrzeb, przygotowanie i walidacja modułowego programu kształcenia podyplomowego dla specjalistów doskonalenia jakości w organizacjach produkcyjnych i usługowych. Celem uzupełniającym jest opracowanie zaleceń w odniesieniu do procesu kształcenia i procesów wspierających realizowanych w ramach tego typu inicjatyw edukacyjnych przy wykorzystaniu elementów nowatorskiej koncepcji LeanHE (Lean Management in Higher Education), modeludoskonałości organizacyjnej (EFQM) oraz normatywnego międzynarodowego systemu zarządzania dedykowanego usługom edukacyjnym (ISO 21001).