Ekonomia Studia Gdańsk. Społeczna. Międzynarodowa. Menadżerska - ZiE

Szukaj

Treść strony

Ekonomia

Interesujesz się gospodarką, finansami i rachunkowością? Wybierz studia z ekonomii w Gdańsku. Studia z zakresu ekonomii pozwolą Ci na zdobycie wiedzy o procesach ekonomicznych zachodzących w gospodarce, roli podmiotów rynkowych oraz występujących między nimi powiązaniach. Ekonomia społeczna, międzynarodowa czy menadżerska mają na celu wyposażenie naszych studentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje potrzebne do podjęcia pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach różnych branż monitorujących procesy gospodarcze.


Ekonomia w Gdańsku - postaw na najwyższą jakość edukacji


Co robimy podczas studiów z ekonomii w Gdańsku? Wnikliwie przyglądamy się stosunkom międzynarodowym, lokalnym uwarunkowaniom, ludzkim skłonnościom i temu wszystkiemu, co wpływa na ciągły brak harmonii między ludzkimi potrzebami a ograniczonymi zasobami. Jeśli zatem chcesz zrozumieć mechanizmy ekonomiczne działające we współczesnych gospodarkach, a także umieć stosować narzędzia wykorzystywane w badaniach ekonomicznych, wybierz studia w Gdańsku. To inwestycja, która na pewno się opłaca!  


Studia z ekonomii w Gdańsku - zestawienie

 

Profile: Ekonomia menadżerska, Ekonomia sportu, Ekonomia zrównoważonego rozwoju

Tryb: stacjonarne

Stopień: licencjackie

Czas trwania: 6 semestrów

studia stacjonarne studia niestacjonarne
koszt dla obywateli Polski bezpłatne nie są prowadzone
język wykładowy polski
przedmioty maturalne brane pod uwagę przy rekrutacji:
  • matematyka
  • przedmiot dodatkowy: geografia albo historia
  • j. polski
  • j. obcy

Studia z ekonomii w Gdańsku - dlaczego warto?


Studiując ekonomię w Gdańsku zdobędziesz wiedzę z zakresu gospodarki polskiej i światowej, w tym finansów, rachunkowości, podatków czy prawa. Co jeszcze zyskujesz?

  • Możliwość praktyk w najważniejszych instytucjach sektora publicznego, NGO i stowarzyszeń;
  • Program praktyk studenckich: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Miasta Gdyni, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, Urząd Morski w Gdyni, Urząd Miasta Rumii, Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, Urząd Kontroli Skarbowej, Urząd Regulacji Energetyki, Urząd Statystyczny;
  • Możliwość studiowania za granicą w ramach wymiany MOST na innych polskich uczelniach oraz w ramach programu Erasmus+ na zagranicznych uczelniach partnerskich w takich krajach jak: Chorwacja, Czechy, Francja, Niemcy, Hiszpania, Litwa, Turcja, Włochy. Pełna lista partnerskich uczelni znajduje się tutaj.

Ekonomia studia w Gdańsku - perspektywy zatrudnienia


Wybierając jako kierunek studiów ekonomię społeczną, międzynarodową czy menadżerską, zyskujesz szerokie perspektywy zatrudnienia. Absolwenci ekonomii są poszukiwanymi specjalistami przedsiębiorstwach, biurach rachunkowych i podatkowych, instytucjach finansowych, bankach czy urzędach skarbowych. Możesz także z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą w różnych obszarach. Gdzie jeszcze znajdziesz zatrudnienie po studiach z ekonomii? Ważne sektory to:

  • Administracja publiczna,
  • instytucje międzynarodowe i organizacje pozarządowe,
  • doradztwo inwestycyjne i sektor bankowy,
  • działy finansowe przedsiębiorstw.

Ekonomia w Gdańsku - zdobyte umiejętności


Otrzymując dyplom z ekonomii, zdobywasz umiejętność zastosowania narzędzi wykorzystywanych w badaniach ekonomicznych do rozwiązywania problemów decyzyjnych, strategicznych i operacyjnych. Poza tym:

  • posiadasz wiedzę dotyczącą najważniejszych problemów współczesnej gospodarki, znasz jej mechanizmy i funkcjonowanie;
  • potrafisz wykorzystać zdobytą wiedzę przede wszystkim do samodzielnego rozpoznawania i wykonywania analiz ekonomicznych w skali pojedynczych firm, poszczególnych rynków, a także całego kraju stosując nowoczesne narzędzia i metody analityczne.

Studia z ekonomii w Gdańsku to dobry wybór dla wszystkich pragnących realizować swoją pasję ekonomiczną w pracy zawodowej. Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oferuje także studia licencjackie w Gdańsku oraz studia podyplomowe w Gdańsku, realizowane w systemie stacjonarnym i zaocznym.

Przykładowy program studiów

„Zdecydowałem się na studiowanie Ekonomii, głównie ze względu na późniejsze możliwości rozwoju kariery. Obecnie rynek pracy powiązany z finansami jest bardzo nienasycony i zawsze będzie popyt na specjalistów z branży pieniężnej. Ekonomia to solidna podstawa do dalszego rozwoju, szczególnie przy wyborze studiów I stopnia.”

Jakub Brzoska, student Ekonomii na WZiE
 

Więcej o procesie rekrutacji

Aplikuj