Inżynieria Danych po Angielsku Gdańsk. Inżynierskie. Stacjonarne - ZiE

Inżynieria Danych (w jęz. angielskim)

Podejmowanie ważnych decyzji opiera się na zbieraniu i analizowaniu wielu informacji. Inżynieria danych w Gdańsku to studia, które pomogą Ci w zrealizowaniu tego celu, łącząc doświadczenia i wiedzę z dwóch obszarów: informatyki i zarządzania. Podczas studiów na kierunku inżynierii danych po angielsku dowiesz się, jak postępować z dużymi ilościami danych pochodzących z różnych źródeł, nauczysz się również je interpretować. Wszystko to w oparciu o programy i algorytmy komputerowe, a także wiedzę z matematyki, statystyki i ekonomii. Dzięki dużej liczbie zajęć praktycznych na studiach z inżynierii danych możesz mieć pewność, że po ukończeniu tego kierunku nie zostaniesz jedynie teoretykiem, lecz fachowcem przygotowanym do działania w biznesie. Wybierając studia w Gdańsku masz ponadto okazję zdobywać wykształcenie na renomowanej uczelni politechnicznej w Polsce.

Inżynieria danych w języku angielskim- profile studiów

Profile: Eksploracja danych w podejmowaniu decyzji managerskich, Inteligentne przetwarzanie danych

Tryb: stacjonarne

Stopień: inżynierskie

Czas trwania: 7 semestrów

studia stacjonarne studia niestacjonarne
koszt dla obywateli Polski bezpłatne nie są prowadzone
język wykładowy angielski
przedmioty maturalne brane pod uwagę przy rekrutacji:
  • matematyka
  • przedmiot dodatkowy: informatyka albo fizyka
  • j. polski
  • j. obcy

Inżynieria danych w Gdańsku - dlaczego warto?

Inżynieria danych jest kierunkiem międzywydziałowym, prowadzonym w języku angielskim przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydział Zarządzania i Ekonomii. Dlaczego warto wybrać inżynierię danych w języku angielskim?

• Na rynku istnieje duże zapotrzebowanie firm na specjalistów łączących umiejętności informatyczne z wiedzą ekonomiczną;
  • studiując inżynierię danych masz możliwość specjalizacji po 4. semestrze w kierunku „twardym” (zaawansowana analiza danych) lub „miękkim” (zarządzanie i ekonomia);
  • podczas studiów masz dostęp do nowoczesnych, doskonale wyposażonych laboratoriów.

Inżynieria danych w języku angielskim - perspektywy zatrudnienia

Jako absolwent kierunku inżynieria danych będziesz mógł pracować w takich działach jak: IT, logistyka, zaopatrzenie lub dystrybucja, sprzedaż, marketing czy analizy statystyczne. Jakie jeszcze perspektywy otwiera przed Tobą inżynieria danych?

• Zarówno działy IT firm, gdzie wiedzę informatyczną możesz spożytkować dla strategicznych celów biznesowych, jak i działy ekonomiczne, gdzie wykorzystasz swoją wiedzę ekonomiczną dla zidentyfikowania potrzeb informatycznych firmy.
  • Możesz uczestniczyć w pośredniczeniu między projektującymi narzędzia informatyczne a kadrą kierowniczą przedsiębiorstw.
  • Zatrudnienie znajdziesz w szeroko pojętym biznesie – bankowości, finansach, marketingu.

Ciekawostką jest, że redakcja magazynu Harvard Business Review, prestiżowego pisma dla menadżerów, uznała inżynierię danych (data science) za najbardziej atrakcyjny zawód XXI wieku!

Inżynieria danych w Gdańsku po angielsku - zdobyte umiejętności

Inżynieria danych w języku angielskim to niewątpliwie kierunek unikatowy w skali kraju. Po ukończeniu studiów będziesz potrafił:

• analizować i interpretować dane ekonomiczne w celu podejmowania trafnych decyzji gospodarczych;
  • pozyskiwać wiedzę z wielu obszarów, w szczególności z zakresu matematyki, informatyki, statystyki, ekonomii oraz umiejętności logicznego myślenia;
  • pozyskiwać, używać i przetwarzać dane przy użyciu specjalistycznych narzędzi do różnych celów.

Studia na Politechnice Gdańskiej obejmują aż 12 dyscyplin naukowych, realizowanych między innymi w ramach:

Sprawdź ofertę Wydziału Zarządzania i Edukacji Politechniki Gdańskiej i wybierz kierunek zgodny ze swoimi zainteresowaniami!