International MBA PG ponownie w rankingu QS Global Executive MBA Rankings 2021! | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-07-13

International MBA PG ponownie w rankingu QS Global Executive MBA Rankings 2021!

EKSPERT WZiE
Po raz trzeci z rzędu program MBA prowadzony na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG został sklasyfikowany w światowym rankingu, znajdując się w pierwszej trójce programów z Polski oraz zajmując 34 miejsce w Europie kategorii „Career outcomes”.

W tegorocznej edycji rankingu QS zostało zakwalifikowanych ponad 200 programów Executive MBA z 48 krajów. W porównaniu z poprzednim rokiem, program Politechniki Gdańskiej International MBA in Strategy, Program and Project prowadzony w języku angielskim uzyskał więcej punktów w indywidualnych kategoriach, a w rankingu europejskim awansował o 10 miejsc.

Znaczący wzrost wynagrodzeń studentów International MBA PG

Program International MBA PG został wyróżniony szczególnie we wskaźniku:

Kategoria: Wyniki kariery

• Europa: 34

• Globalnie: 78

Program uzyskał 62,9 punktu, czyli o 3,6 punktu procentowego powyżej średniej światowej. Wskaźnik ten jest mierzony przez średni wzrost wynagrodzenia przed rozpoczęciem i po ukończeniu programu oraz procent słuchaczy, którzy otrzymali awans w ciągu 12 miesięcy od ukończenia programu.

Utrzymuje się trend, że absolwenci International MBA Politechniki Gdańskiej zarabiają więcej po ukończeniu programu MBA i większość z nich ma awanse w pracy. Szczególnie ważne jest, aby uczestnicy otrzymali solidną wiedzę i rozwój w tak niepewnych czasach.

W porównaniu do QS 2020, Program International MBA PG uzyskał więcej punktów w kategoriach: Różnorodność, Reputacja Pracodawców oraz Reputacja Akademicka.

Ranking QS Executive MBA 2021 pokazuje, że program International MBA po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych programów Executive MBA w Europie.

Więcej informacji o metodologii oraz rankingu QS znajduje się na stronie.

78 wyświetleń