PG najpopularniejszą uczelnią w Polsce! Ekonomia i analityka gospodarcza na podium | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-11-19

PG najpopularniejszą uczelnią w Polsce! Ekonomia i analityka gospodarcza na podium

winner
W roku akademickim 2021/2022 Politechnika Gdańska była najchętniej wybieraną uczelnią w Polsce wśród kandydatów na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie. Średnio o jedno miejsce ubiegało się 8 kandydatów.

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wyniki rekrutacji na studia: wśród najchętniej wybieranych dominowały uczelnie techniczne. Poza PG na podium znalazły się także Politechnika Warszawska (ponad 7 kandydatów na miejsce) i Politechnika Poznańska (ponad 6 kandydatów na miejsce).

Ministerstwo opublikowało także listę najpopularniejszych kierunków studiów w bieżącym roku akademickim. Na pierwszym miejscu niezmiennie pozostaje informatyka (36 026 zgłoszeń w skali kraju), następnie psychologia (35 264 chętnych) oraz zarządzanie (29 272 zgłoszeń). Na kolejnych miejscach znalazły się: m.in. kierunek lekarski, prawo, ekonomia, finanse i rachunkowość oraz budownictwo. Pierwszą dziesiątkę zamyka logistyka.

Wśród pierwszej piątki najpopularniejszych kierunków na PG znalazły się dwa oferowane na Wydziale Zarządzania i Ekonomii: ekonomia i analityka gospodarcza.

Powyższe dane tylko dowodzą, że WZiE to doskonały wybór!

Wiecej informacji o rankingu

76 wyświetleń