Koło Naukowe Analiz Społeczno-Gospodarczych "ECONOPTICS" | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Koło Naukowe Analiz Społeczno-Gospodarczych "ECONOPTICS"

Cele i misja koła

Głównym celem Koła jest stworzenie społeczności studenckiej, która jest zainteresowana szeroko rozumianym obszarem analiz społeczno-gospodarczych, w tym prognozowaniem i analizami przestrzennymi oraz budowanie współpracy z instytucjami statystycznymi a także firmami zajmującymi się analizami danych w różnych sektorach. Misją Koła jest również prowadzenie badań naukowych z zakresu analiz społeczno-gospodarczych i publikowanie ich wyników w czasopismach naukowych a także promowanie uczelni w środowisku pozauczelnianym. Jako pasjonaci analityki gospodarczej nabywamy kompetencje niezbędne do pracy w środowisku analitycznym. Organizujemy również dni otwarte, spotkania naukowe, warsztaty i konferencje, nie tylko aby się doszkolić, ale także aby w ten sposób poszerzyć grono naszych odbiorców i członków Koła.

Opiekunowie i dane kontaktowe
Nabór

Członkiem koła może zostać każdy kto jest studentem Politechniki Gdańskiej i jest zainteresowany tematyką przewodnią naszej organizacji. Jeśli jednak nie jesteś studentem Politechniki Gdańskiej, wciąż możesz uczestniczyć w przeróżnych akcjach prowadzonych przez nasze koło. Zapraszamy! Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres kn.econoptics@gmail.com

Dlaczego warto się zaangażować?

Studia to nie tylko nauka i egzaminy! :) Koło naukowe to nie są nudne zajęcia dodatkowe tylko ogromna możliwość dla młodych ludzi, zdobycia doświadczenia, upragnionego przez przyszłych pracodawców. Jest to więc połączenie przyjemnego z pożytecznym :) To niepowtarzalna okazja, aby poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, nawiązać kontakty naukowe i biznesowe, a nawet aby uzyskać stypendium naukowe. Jeśli chcesz wyróżnić się w tłumie, zgłoś się do nas.

Wybrane planowanie działania
  • uczestnictwo w ogólnopolskiej konferencji Narzędzia Analityczne w Naukach Ekonomicznych
  • pomoc w organizacji konferencji Data Analytics Meeting
  • warsztaty z analiz i wizualizacji danych przestrzennych