Wydarzenia i Organizacje

  • Piknik ZiE - Jedno z największych i najbardziej oczekiwanych przez studentów wydarzeń wydziałowych. Integracja, zabawa, wiele atrakcji i konkurencji oraz wspólne biesiadowanie w ośrodku nad jeziorem to wszystko, czego potrzeba studentom WZiE w majowe popołudnie. Piknik stanowi oficjalne otwarcie Technikaliów.
  • Bal WZiE - Doroczny bal organizowany przez Wydziałową Radę Studentów ZiE PG dla studentów i absolwentów Wydziału. Tradycyjnie co roku jest inny motyw przewodni, na przykład Red Carpet Party czy Vegas Night. Jedyna szansa na spotkanie się i zabawę do białego rana na Politechnice Gdańskiej.
  • Technikalia - Jedyne w swoim rodzaju święto studentów Politechniki Gdańskiej, obchodzone co roku w ramach ogólnopolskich Juwenaliów. Na terenie kampusu uczelni odbywają się niepowtarzalne integracyjne wydarzenia międzywydziałowe, sportowe i rekreacyjne. Punktem kulminacyjnym jest finałowy koncert główny przewidziany na sam koniec festiwalu.
  • Obudź ZiE! - Inicjatywa studentów WRS ZiE, którzy od samego rana budzą Wydział i przychodzących studentów muzyką, śniadaniem, grami i zabawami!
  • Wigilia Wydziałowa - Tradycyjne spotkanie bożonarodzeniowe studentów i pracowników Wydziału w holu głównym WZiE, któremu towarzyszy uroczyste rozświetlenie choinki. Jest to czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd, wigilijny poczęstunek oraz na przeprowadzenie świątecznej licytacji, z której fundusze przeznaczane są na cele charytatywne.
  • Dzień Otwarty WZiE - Wydarzenie towarzyszące Dniu Otwartemu Politechniki Gdańskiej. Jest to cykl spotkań skierowanych głównie do potencjalnych, nowych studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii. W ramach Dnia Otwartego organizowane są spotkania ze studentami i prodziekanami, interesujące warsztaty i wykłady naukowe, wycieczki po kampusie oraz konkursy.
  • Konkurs -  KAROLE - Zapoczątkowany w 1993 r. krótko przed utworzeniem Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Z roku na rok Karole nabierały rozmachu, aby stać się najbardziej prestiżową, cykliczną imprezą na Wydziale. Konkurs, który przyjął swoją nazwę od imienia prof. Karola Adamieckiego (1866–1933), prekursora nauk o organizacji i zarządzaniu, ma na celu wypromowanie wyróżniających się studentów i ułatwienie im startu w karierze zawodowej.  (http://karole.zie.pg.gda.pl)
  • Konkurs - Young Project Management Program - Coroczny, ogólnopolski konkurs powstały z inicjatywy International Project Management Association Polska oraz Międzywydziałowego Koła Naukowego Project Management Politechniki Gdańskiej. Konkurs charakteryzuje ścisłe ukierunkowanie na tematykę Zarządzania Projektami oraz Inżynierii Produkcji. Uczestnikami konkursu mogą być studenci uczelni wyższych oraz absolwenci (poniżej 30 roku życia) do dwóch lat po ukończeniu studiów, którzy są zainteresowani tematyką PM oraz Inżynierii Produkcji.  Nagrodą główną konkursu są płatne, merytoryczne praktyki, dzięki którym laureaci mają idealną szansę na rozpoczęcie swojej kariery. 
  • Fair Trade, czyli Sprawiedliwy Handel - Wydarzenie organizowane przez studentów II stopnia Zarządzania w trakcie Dnia Fair Trade skierowanego do studentów PG. W tym dniu – dzięki wykładom, spotkaniom, warsztatom – można poznać zasady Fair Trade i szczegóły dotyczące znakowania i certyfikowania. Można również spróbować produktów pochodzących z certyfikowanych upraw, zadeklarować swój udział w pracach Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu.

Organizacje studenckie

Wydziałowa Rada Studentów

Komisja stypendialna

Koła naukowe