Katedra Przedsiębiorczości | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Szukaj

Treść strony

Katedra Przedsiębiorczości

Witamy na stronie Katedry Przedsiębiorczości. Katedra Przedsiębiorczości (wcześniej Katedra Przedsiębiorczości i Prawa Gospodarczego) jest jedną z najmłodszych katedr na WZiE, funkcjonuje od września 2010 roku.

Zatrudnieni w niej pracownicy wywodzą się z różnych katedr i reprezentują kilka dyscyplin naukowych, które wiążą się z przedsiębiorczością. Zajmujemy się ekonomią, zarządzaniem, prawem, psychologią, czyli naukami, w których przedsiębiorczość jest jednym z istotnych analizowanych zjawisk. Dzięki zróżnicowaniu dyscyplin, które reprezentujemy, realizujemy wielostronne badania dotyczące - poza przedsiębiorczością - także samego przedsiębiorcy i jego działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce, Europie i świecie. Obejmują również analizę otoczenia przedsiębiorcy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dokonaniami i prowadzonymi badaniami.

Zespół

Działalność naukowa pracowników Katedry Przedsiębiorczości jest w dużej mierze interdyscyplinarna, co spowodowane jest zróżnicowaną ścieżką kariery rozpoczynającą się zakończeniem studiów na kierunkach: ekonomia, zarządzie, prawo, psychologia, filologia czy socjologia. Wszystkich pracowników Naszej Katedry połączyła pasja do zjawiska przedsiębiorczości i otoczenia prawno-ekonomiczno-psychologicznego funkcjonowania przedsiębiorcy, czy zarządzanej przez niego organizacji. Wskazana problematyka pozwala łączyć wiedzę z różnych obszarów i wykorzystywać ją w badaniach nad najbardziej aktualnymi nurtami związanymi z szeroko rozumianą przedsiębiorczością. Dzięki zróżnicowaniu dyscyplin, które reprezentujemy, realizujemy wielostronne badania dotyczące - poza przedsiębiorczością - także samego przedsiębiorcy i jego działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce, Europie i świecie. Obejmują również analizę otoczenia przedsiębiorcy.

Więcej informacji na stronie: Zespół

Nauka 

Do najistotniejszych obszarów stanowiących pole poszukiwań badawczych pracowników Katedry należą:

  1. Prawne i zarządcze aspekty związane z funkcjonowaniem przedsiębiorcy:
  2. Psychologiczne aspekty przedsiębiorczości:
  3. Ekonomiczne i polityczno-ekonomiczne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw:
  4. Społeczne aspekty biznesu

Więcej informacji na stronie: Nauka

Dydaktyka

Katedra realizuje zajęcia dydaktyczne na kierunkach Analityka Gospodarcza, Ekonomia, Zarządzanie i Zarządzanie Inżynierskie, i prowadzi prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie.

Więcej informacji na stronie: Dydaktyka


 

Powrót do strony Katedr