Wybierając kierunek Analityka gospodarcza w jęz. angielskim zdobędziesz wszechstronną wiedzę i poznasz interdyscyplinarne zagadnienia z pogranicza ekonomii, zarządzania, finansów czy informatyki, to wszystko w jęz. angielskim i wśród studentów z całego świata.
Zajęcia odbywają się w jęz. angielskim i prowadzone są przez międzynarodową kadrę akademicką, z takich uczelni jak: Universite de Lyon, Università Politecnica delle Marche, University of Naples, University of Florence, Centre for European Policy Studies. Kierunek Analityka gospodarcza w jęz. angielsku oferuje unikalną możliwość studiowania w międzykulturowym środowisku, co powoduje, że nasi studenci zdobywają umiejętność spojrzenia na świat i problemy globalnej gospodarki z innej perspektywy.
Jako student możesz wziąć udział w programie podwójnego dyplomowania z uczelniami z Włoch - Universita Politecnica delle Marche oraz Universita degli Studi di Firenze. Dzięki temu możesz zdobyć w czasie studiów drugi dyplom uczelni zagranicznej, a co za tym idzie zwiększyć szansę na atrakcyjną pracę po studiach.
Język: angielski
Tryb: stacjonarne
Czas trwania: 4 semestry
Na studiach prowadzonych w języku angielskim oferowane są specjalności:
- Global studies - ukierunkowana na pogłębione poznanie globalnego środowiska ekonomicznego, w którym działają współcześni analitycy. Rozszerza to możliwości interpretacji prowadzonych analiz.
- Data analyst*- to nowa specjalność pozwalająca na poznanie współczesnych, zaawanasowanych metod analitycznych w różnych kontekstach zastosowań.
* - specjalność planowana do uruchomienia
Analityka gospodarcza w jęz. angielskim | studia stacjonarne |
---|---|
koszt dla obywateli Polski |
bezpłatne |
język wykładowy | angielski |
termin rekrutacji dla obywateli polski | semestr zimowy |
Brane pod uwagę przy rekrutacji: |
---|
|
Argumenty za:
- Nowoczesny program kształtujący kompetencje poszukiwane na rynku.
- Dużo zajęć prowadzonych w dobrze wyposażonych laboratoriach komputerowych.
- Szerokie możliwości zatrudnienia w różnego rodzaju organizacjach.
Perspektywy zatrudnienia:
- Sektor bankowy
- Sektor ubezpieczeniowy
- Analiza i doradztwo
- Instytucje i korporacyjne międzynarodowe oraz organizacje pozarządowe.
Absolwent potrafi:
Absolwent studiów magisterskich jest dobrze przygotowany do pracy analityka w różnych organizacjach. Szerokie kompetencje uzyskane na studiach pozwalają łatwo adaptować się do różnych wyzwań zawodowych. Ułatwia to znajomość wielu metod analitycznych oraz sprawność w wykorzystywaniu zaawansowanych technologii informatycznych. Pogłębiona wiedza z zakresu ekonomii i zarządzania umożliwia właściwe interpretowanie uzyskiwanych
ENHANCE
Studiując na Politechnice Gdańskiej dołączasz do grona 280 000 studentów należących do sojuszu ENHANCE, zrzeszającego 10 wiodących uczelni technicznych z 8 krajów:
- Politechnikę w Berlinie (TU Berlin, Niemcy),
- Politechnikę w Akwizgranie (RWTH Aachen, Niemcy),
- Uniwersytet Techniczny Chalmersa (Chalmers, Szwecja),
- Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU, Norwegia),
- Politechnikę w Mediolanie (PoliMi, Włochy),
- Politechnikę w Walencji (UPV, Hiszpania),
- Politechnikę Warszawską (PW, Polska),
- Politechnikę Federalną w Zurychu (ETH Zurich, Szwajcaria),
- Uniwersytet Techniczny w Delfcie (TU Delft, Holandia) i
- Politechnikę Gdańską!
Sojusz ENHANCE dąży do wprowadzenia w życie idei wspólnego kampusu (One Campus) - współtworzenia i współdzielenia oferty edukacyjnej wykorzystującej innowacyjne metody nauczania, otwierania wspólnych międzynarodowych ścieżek kształcenia - European Education Pathways i rozpropagowania edukacji opartej na nauce realizowanej w środowisku międzynarodowym.
Dzięki ENHANCE nasi studenci mogą dostosowywać ścieżki kształcenia do swoich własnych potrzeb korzystając z dostępu do:
- kursów online, hackatonów, szkół letnich i zimowych, tandemów językowych oraz wielu innych innowacyjnych form edukacyjnych oferowanych we wspólnym katalogu w ramach Innovative Learning Campus,
- mobilności długoterminowej w celu realizacji projektów badawczych i dyplomowych - ENHANCED Erasmus Mobility,
- wspólnych katalogów przedmiotów, a w niedalekiej przyszłości także i międzynarodowych ścieżek tematycznych, tworzonych przez profesorów z uczelni Sojuszu w ramach ENHANCE Guided Pathways.