Aktualności | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Szukaj

Treść strony

Nabór w Konkursie Innowacji Dydaktycznych do 26 maja

KID
Wystartowała czwarta edycja Konkursu Innowacji Dydaktycznych KID. Wnioski można składać od 15 kwietnia do 26 maja 2024 r., wyniki poznamy na początku lipca.

Celem konkursu jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych, które wzbogacą dorobek dydaktyczny uczelni i przyczynią się do dalszego jej rozwoju (takich jak nowe elementy związane z efektywnością procesu dydaktycznego, elastyczne ścieżki kształcenia, zajęcia eksperymentalne, interdyscyplinarne, próbne wdrożenia i pilotażowe zastosowania nowych metod i form uczenia się w ramach oferty kształcenia Politechniki Gdańskiej).

Dlaczego znajomość podatków przydaje się w życiu i biznesie?

dlaczego
17.05.2024 r. o godzinie 11:00 serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do auli nr 007 na WZiE na kolejne spotkanie z cyklu "Za Kulisami Biznesu". Wykład organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii przy współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Gdańsku. 

Podczas zajęć omówione zostaną takie tematy, jak:

➞ Biznes, a forma prowadzenia działalności.

Ze świata Lean, Key concepts of Toyota Way, part 1

ze świata lean
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Ze świata Lean z udziałem Isao Yoshino emerytowanego menedżera Toyoty pt. "Key concepts of Toyota Way, part 1".

W jego trakcie wejrzymy w głąb japońskich słów charakteryzujących kluczowe cechy opisujące Drogę Toyoty. Część z nich na pewno jest znana, ale czy poprawnie rozumiemy ich znaczenie i intencje, które przyświecają Toyocie?

Z pewnością warto to sprawdzić!

Finał XIII edycji Konkursu "Wiem na bank - indeks na WZiE"

lau
Do udziału w 13. edycji Konkursu zgłosiło się, aż 27 szkół z różnych województw, łącznie 225 uczniów z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 12 uczestników, którzy uzyskali najwyższy wynik w teście z wiedzy o ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości.

Konkurs „Wiem na bank – Indeks na WZiE” organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Szkoła letnia TU Berlin, rejestracja do 8 maja

niemcy
TU Berlin zaprasza studentów i doktorantów do udziału w szkole letniej pod tytułem "Plotting Sustainability — ENHANCE summer school on power struggles in the city", która odbędzie się w formule hybrydowej w dniach 27 maja i 1 lipca (część online) oraz 15-19 lipca (część stacjonarna w Berlinie). Na wyjazd można otrzymać dofinansowanie z programu Erasmus+. 

W 2022 roku Politechnika Gdańska przystąpiła do Sojuszu ENHANCE — związku 10 europejskich uczelni technicznych z Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii i Polski (poza PG, członkiem Sojuszu z Polski jest również Politechnika Warszawska). Członkowie Sojuszu tworzą wspólnie tzw. Uniwersytet Europejski. Co to znaczy dla studentów, doktorantów i pracowników PG? Między innymi możliwość wyjazdu na studia, praktyki, szkoły letnie i zimowe, szkolenia i inne spotkania do uczelni partnerskich.

Spotkanie członków projektu DEMS w Porto

porto
W dniach 23-24 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie członków projektu DEMS. Tym razem gospodarzem wizyty był zespół z ISCAP - The Porto Accounting and Business School.

Miasto przywitało nas promieniami słońca i zachęciło do intensywnej pracy nad kolejnym etapem przedsięwzięcia. Jesteśmy w końcowej fazie projektu, który zakończy się w październiku tego roku. Omawialiśmy szczegóły dotyczące drugiego, międzynarodowego etapu konkursu dla studentów, którego etap pierwszy właśnie trwa. Dyskusja dotyczyła także nowych metod i narzędzi rozpowszechniania rezultatów projektu.

Strona konkursu

Naukowe Koło Jakości i Produktywności na Konferencji Naukowej NAWNE

konferencja
Studentki WZiE Natalia Ryłowicz, Paulina Rurkowska, Daria Śliwa i Julia Kozerska wzięły udział w XIII Edycji Konferencji NAWNE (Narzędzia Analityczne w Naukach Ekonomicznych) w Krakowie. 

Uczestniczki opowiedziały o etapach i założeniach projektu pt. ,,Czynniki wpływające na jakość kształcenia wybranych europejskich uczelni wyższych”, realizowanego w Naukowym Kole Jakości i Produktywności WZiE. 

Celem Konferencji NAWNE jest przedstawienie różnego typu narzędzi i metod wykorzystywanych w analizie danych ekonomicznych, aby lepiej zrozumieć prawidłowe funkcjonowanie współczesnej gospodarki zarówno w skali mikro-, jak i makroekonomicznej.

Subskrybuj