Finał XIII edycji Konkursu "Wiem na bank - indeks na WZiE" | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-06

Finał XIII edycji Konkursu "Wiem na bank - indeks na WZiE"

lau
Do udziału w 13. edycji Konkursu zgłosiło się, aż 27 szkół z różnych województw, łącznie 225 uczniów z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 12 uczestników, którzy uzyskali najwyższy wynik w teście z wiedzy o ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości.

Konkurs „Wiem na bank – Indeks na WZiE” organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. Jego głównym celem jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Finał Konkursu odbył się 15.04.2024 r. Finaliści przygotowywali opis projektu biznesowego i zaprezentowali go przed niezależną komisją w składzie:

Przewodnicząca: dr inż. Anita Richert-Kaźmierska.
Członek: Marcin Mielewczyk - Menadżer Zespołu Doradców Klienta Korporacyjnego ING Banku Śląskiego S.A.
Członek: Paweł Oktaba- przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego, Oddział Okręgowy w Olsztynie.

Zwycięzcami XIII edycji Konkursu zostali:

1. Filip Paluchowicz z III Liceum Ogólnoształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni otrzymał tytuł "Laureata".
2. Łukasz Borowski z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni otrzymał tytuł "Laureata".

fot. Joanna Szakoła

Komisja przyznała również wyróżnienie za wysoką punktację dla:

• Aleksandry Wiącek  z ZSO nr 10 w Gdańsku.

fot. Joanna Szakoła

Dwóm uczestnikom o najwyższej punktacji w Konkursie przyznano tytuł "Laureata", który jest ważny przez dwa lata i umożliwia przyjęcie na zasadach preferencyjnych na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Zainteresowanie oraz frekwencja wskazują, że Konkurs jest ważnym i ambitnym wyzwaniem dla wszystkich uczniów, przede wszystkim zainteresowanych szeroko pojętą rzeczywistością społeczno-gospodarczą, bankowością i przedsiębiorczością.

Dla wszystkich Zwycięzców XIII edycji Konkursu przewidziano nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora i sponsorów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

• Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde,
  • Kuratorium Oświaty w Gdańsku,
  • Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk,
  • Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński,
  • Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął:

• Express Biznesu.