Aktualności | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Szukaj

Treść strony

Dodatkowe finansowanie na wyjazd Erasmus+ dla studentów

erasmus
Drodzy Studenci i Studentki, wyjazd na studia za granicą to jedno z najbardziej rozwijających doświadczeń, jakie możecie przeżyć studiując. Wyjazd na program Erasmus+ niesie ze sobą wiele zalet: możecie zdobyć międzynarodowe doświadczenie, poznać ludzi z różnych państw i kultur, czy też podszlifować język. Wiąże się to też z pewnymi wydatkami. Dlatego dzięki współpracy Uczelni z Santander Bank Polska możecie uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe.
Dla kogo?

W ramach tej inicjatywy 20 studentów naszej uczelni, którzy będą beneficjentami programu Erasmus+ otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe od Banku w kwocie 2 500 zł.

Wykład otwarty o automatyzacji procesów z Olafem Pospischil z firmy IBMP S.A.

wykład
23 kwietnia o godzinie 11:15 zapraszamy na wykład otwarty pt. „Process Automation — way to effective strategy execution" z Panem Olafem Pospischil. Vice President Of Product Development z firmy IBMP S.A. Spotkanie odbędzie się w sali 107 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii i poprowadzone zostanie w języku angielskim.
About Olafem Pospischil 

Crazy about optimizing processes. Manager of several programming teams. In the years 2002-2012, he implemented many systems automating processes in what is currently the largest internet portal in Poland.

Spotkanie „Za Kulisami Biznesu” z Panią Klaudią Zalewską z ZUSu

Za kulisami biznesu
Zapraszamy serdecznie we wtorek 23 kwietnia na godzinę 13:00 do sali 103/104 WZiE na spotkanie z Panią Klaudią Zalewską, zajmującą się komunikacją na linii ZUS – instytucje, przedsiębiorcy, studenci, uczniowie i nauczyciele.

Niemal każdy z nas słyszał o tej 90-letniej instytucji zajmującej się administrowaniem ubezpieczeniami społecznymi. Bez względu na to, czy na rynku pracy staniesz się pracownikiem, czy pracodawcą, prędzej czy później zetkniesz się z nią, ponieważ opłacanie składek na ZUS jest obowiązkowe.

Relacja ze spotkania „Za kulisami biznesu" z panią Sylwią Szęda Figueras

za kulisami
9 kwietnia 2024 roku gościliśmy w ramach cyklu „Za kulisami biznesu” Panią Sylwię Szęda-Figueras – Dyrektora Marketingu w firmie Maurisse sp. z o.o.

Spotkanie było poświęcone tematyce internacjonalizacji prężnie działającej od ponad 20 lat na rynku kosmetycznym, specjalizującej się w produkcji innowacyjnych produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów gdyńskiej firmy Maurisse Sp. z o.o. Jest ona właścicielem wielu stworzonych samodzielnie marek – m.in. Selfie Project, skierowanej do grupy młodych konsumentów oraz Biotaniqe dla kobiet w każdym wieku.

Podcast "Ekonomia konsumpcji" w Radio Naukowym

Krzysztof Zięba
Gościem trzeciego odcinka powstałego przy współpracy Radia Naukowego z Politechniką Gdańską był dr hab. inż. Krzysztof Zięba, prof. uczelni z Wydziału Zarządzania i Ekonomii. W audycji naukowiec opowiada o ekonomii konsumpcji, w tym m.in. o „rozsmarowywaniu” dobrobytu, PKB i jego niedoskonałościach czy pozbawionym przyszłości modelu świata opartym na konsumpcjonizmie.

Radio Naukowe to najpopularniejsza stacja radiowa na YouTube, specjalizująca się wyłącznie w tematach naukowych. Kanał ma obecnie przeszło 175 tys. subskrypcji. W ramach współpracy z Politechniką Gdańską powstało 5 odcinków, poruszających rozmaite obszary nauki.

Wyróżnienie dla prof. Krystyny Gomółki

dyplom
Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Rady Miasta Zaporoże w Ukrainie przyznała Pani prof. dr hab. Krystynie Gomółka wyróżnienie za kształtowanie współpracy z instytucjami nauki i edukacji Gdańska i Zaporoża. 

Kooperację pomiędzy instytucjami nauki rozpoczęto w 2021 r. podpisaniem umowy między Politechniką Gdańską i Politechniką w Zaporożu. Inicjatorem tej umowy była prof. dr hab. Krystyna Gomółka. W tym roku Politechnika Gdańska była głównym aktorem Nocy Nauki organizowanej przez Politechnikę w Zaporożu i urząd miasta Zaporoże. Wydarzenie z powodu pandemii przeprowadzono on-line. Stronę polską reprezentowały prof. dr hab.

Projekty WZiE z finansowaniem w programie Uranium

uranium
W niedawno zakończonym naborze programu Uranium Supporting Cooperation with High School złożono 24 wnioski, z których finansowanie otrzymało 11 z nich. Wśród laureatów znalazło się dwoje nauczycieli WZiE z Katedry Statystyki i Ekonometrii: dr inż. Agnieszka Wałachowska i dr inż. Karol Flisikowski, prof. uczelni. Gratulujemy!  
Projekt dr inż. Agnieszka Wałachowskiej pt.
Subskrybuj