„Dzień ZiEMiO” – studenci posprzątają tereny zielone wokół PG

W ramach wydarzenia studenci Politechniki Gdańskiej zaangażują się w sprzątanie terenów zielonych wokół kampusu, ze szczególnym uwzględnieniem lasku za Domem Studenckim nr 1.
Zbiórka uczestników rozpocznie się o godz. 10:00 pod Gmachem Głównym, skąd wspólnie wyruszymy na miejsce akcji. Celem inicjatywy jest nie tylko dbanie o środowisko naturalne, ale także budowanie wspólnoty akademickiej wokół ważnych wartości, jakimi są troska o przyrodę i odpowiedzialność społeczna.
Finał XIV edycji Konkursu „Wiem na bank – Indeks na WZiE” za nami

W tegorocznej edycji udział wzięło 18 szkół z różnych województw, a do rywalizacji przystąpiło aż 190 uczniów z całej Polski. W etapie finałowym, który odbył się 14 i 15 kwietnia 2025 roku, znalazło się 14 uczestników z najwyższymi wynikami z testu wiedzy z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i bankowości. Finaliści przygotowali projekty biznesowe, które następnie prezentowali przed niezależną komisją konkursową.
Laureatami XIV edycji konkursu zostali:
Na WZiE powstał „Zbiór case’ów dydaktycznych” w ramach programu KID

Opiekę merytoryczną nad projektem sprawowały dr Katarzyna Kubiszewska (kierownik projektu KID), dr inż. hab. Anna Lis oraz dr inż. Jolanta Łopatowska. W jego trakcie Jury Konkursu w składzie: dr inż. Ewa Mazurek-Krasodomska, dr inż. Ewa Marjańska i prof. Elżbieta Wojnicka-Sycz (WA PG) wyłoniły najlepsze casy.
Warsztaty „Resilience Skills for Work and Life” w projekcie Newcomers@Work

Spotkanie odbędzie się w sali 110/111, a dla osób, które nie mogą uczestniczyć stacjonarnie, przewidziano również transmisję online.
Fotorelacja z uroczystości wręczenia dyplomów

Wydarzenie zgromadziło Studentów wraz z bliskimi, a także Radę Wydziału, Wykładowców, Promotorów, Recenzentów oraz licznych Gości, którzy pragnęli wspólnie z Absolwentami celebrować tę wyjątkową chwilę.
Członkowie Koła Naukowego Design Thinking w StartUp Hack

Wydarzenie było inspirującym doświadczeniem, podczas którego uczestnicy pracowali nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zespołach projektowych, rozwijając swoje umiejętności kreatywnego myślenia i współpracy. StartUp Hack to nie tylko okazja do nauki, ale także do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi pasjonatami innowacji.
Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w ciekawej inicjatywie.
Podsumowanie warsztatów Sztuka autoprezentacji w ramach projektu Newcomers@Work

Dziękujemy uczestnikom za przybycie oraz chęć do nauki i rozwoju umiejętności przedstawiania swoich atutów na rozmowie o pracę. Czas płynął szybko dzięki Wam, bo tworzyliście niezwykle miłą i kreatywną atmosferę w gronie osób, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności zatrudnialności — kompetencje jutra na rynk
Ruszył II etap projektu Wakacyjny Staż

Dla kogo?
Projekt skierowany jest do studentów i absolwentów studiów wyższych (pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich) – zarówno w Polsce, jak i za granicą, niezależnie od trybu studiów (stacjonarne i niestacjonarne). Absolwentem w rozumieniu regulaminu jest osoba, która ukończyła studia nie później niż dwa lata przed zgłoszeniem się do projektu.
Warunki stażu
Zaproszenie na seminarium „Koniec globalizacji? Cła, wojna handlowa i nowy ład światowy”

Widmo wojny handlowej krąży nad światem… Czy działania Trumpa są racjonalne? Jaka logika kryje się za decyzjami jego administracji? Jaki jest ekonomiczny sens ceł? Czy kurs na protekcjonizm gospodarczy świadczy, że będziemy świadkami rozpadu powojennego projektu globalizacyjnego, opartego na hegemonii USA i dominacji dolara? Jakie będą gospodarcze, polityczne i społeczne konsekwencje ceł i jak wpłynie to na kształt nowego porządku globalnego? I czego może spodziewać się EU i Polska?