Aktualności | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Pożegnanie dr inż. Kazimierza Frydla

Kazimierz Frydel
Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 1 maja 2025 r. zmarł dr inż. Kazimierz Frydel, długoletni pracownik Katedry Zarządzania Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Rodzinie i przyjaciołom najszczersze wyrazy współczucia składają: Dziekan, Rada Wydziału oraz cała nasza społeczność.  

Pan dr inż. Kazimierz Frydel przez wiele lat z oddaniem pracował na rzecz naszej społeczności akademickiej. Był cenionym specjalistą w swojej dziedzinie, wykładowcą, naukowcem i wychowawcą wielu pokoleń studentów. Pan Doktor zajmował się zagadnieniami z zakresu gospodarki, funkcjonowania gospodarstw domowych, strategii przedsiębiorstw, struktury procesów i struktur zarządzania, taktyki działania organizacji, wartości kulturowych oraz szeroko pojętego zarządzania i organizacji. 

XV Europejski Kongres Finansowy w Sopocie, 2-4 czerwca

Europejski Kongres Finansowy
Serdecznie zapraszamy do udziału w XV Europejskim Kongresie Finansowym, który odbędzie się w dniach 2–4 czerwca w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie. Politechnika Gdańska pełni rolę partnera akademickiego tegorocznej edycji Kongresu.

Europejski Kongres Finansowy to jedno z najważniejszych spotkań świata finansów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Studentka Julia Miernik na konferencji naukowej Financial Progress Conference

Studentka
W dniach 9–10 kwietnia 2025 r. studentka kierunku Analityka Gospodarcza, Julia Miernik, przewodnicząca Koła Naukowego Laboratorium Przedsiębiorczości wzięła udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej Financial Progress Conference, której tematem przewodnim była „Ewolucja bankowości: od skarbców przeszłości po cyfrowe horyzonty”. Wydarzenie odbyło się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

W ramach konferencji studentka wygłosiła referat pt. „Od barteru po DeFi: gospodarka współdzielenia i system DeFi jako alternatywa dla tradycyjnej bankowości w erze cyfryzacji”, w którym omówiła rozwój alternatywnych form wymiany i finansowania – od pierwotnych systemów barterowych po nowoczesne rozwiązania oparte na technologii blockchain. W wystąpieniu podkreślono rosnącą rolę gospodarki współdzielenia oraz zdecentralizowanych finansów (DeFi) jako możliwych odpowiedzi na wyzwania stojące przed współczesnym sektorem bankowym.

Rusza konkurs SLMP na najlepszą pracę dyplomową z zakresu Lean Management

Lean Management Polska
Stowarzyszenie Lean Management Polska ogłasza rozpoczęcie konkursu na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce Lean. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2025 roku.

Do udziału w konkursie zaproszeni są autorzy prac obronionych w latach 2024–2025, którzy w swojej analizie pokazują konkretne zmiany, opierają się na danych, współpracy z ludźmi i rzeczywistych efektach wdrożeniowych.

Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy przesłać:

Certyfikat zasługi dla dr hab. inż. Piotra Grudowskiego, prof. uczelni

Piotr Grudowski
Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Piotr Grudowski, prof. uczelni otrzymał Certyfikat zasługi przyznany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy oraz Narodową Komisję Ukrainy ds. UNESCO.

Wyróżnienie zostało przyznane za opiekę naukową nad studentem, który zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Prac Studenckich w specjalności 051 „Ekonomia". Choć certyfikat został nadany w zeszłym roku, informacja o przyznaniu wyróżnienia dotarła do nas dopiero teraz.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia, które podkreśla wysoki poziom zaangażowania naukowego oraz skuteczność w pracy dydaktycznej i mentorskiej.

Pożegnanie mgr inż. Władysława Stachowskiego

nekrolog
Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 26 kwietnia 2025 r. zmarł mgr inż. Władysław Stachowski. Rodzinie i przyjaciołom najszczersze wyrazy współczucia składają: Dziekan, Rada Wydziału oraz cała społeczność Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Pan mgr inż. Władysław Stachowski był wieloletnim pracownikiem naszego Wydziału, pełniącym funkcję starszego wykładowcy. Przez wiele lat z zaangażowaniem współorganizował konkurs dla studentów „Karole”, wspierając rozwój młodych talentów oraz aktywnie uczestnicząc w życiu akademickim naszej społeczności.

Zapraszamy na NeuroAton!

warsztat
Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej do udziału w NeuroAtonie – unikatowym wydarzeniu promującym ideę neuroróżnorodności!

Stwórz 4–7 osobowy zespół i zgłoś się do 5 maja. Startujemy 7 maja o 14:15 w Auli Gmachu Głównego PG. Finał odbędzie się 14 maja w Centrum Ekoinnowacji.

NeuroAton to szansa na wypracowanie innowacyjnych rozwiązań wspierających osoby neuroatypowe w przestrzeni publicznej. Czekają na Was kreatywne warsztaty, mentoring, wystąpienia inspiracyjne i prezentacja rozwiązań przed Jury.

Więcej szczegółów o konkursie

Do zobaczenia!

Stopień doktora habilitowanego dla dr hab. Dagmary Nikulin

Dagmara Nikulin
Z dumą informujemy, że dr hab. Dagmara Nikulin z Katedry Statystyki i Ekonometrii uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.  

W imieniu Pani Dziekan dr hab. Małgorzaty Gawryckiej, prof. uczelni oraz całej społeczności akademickiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych osiągnięć w pracy naukowej i dydaktycznej.

Jak na budowę miast przyszłości wpływa sport? Podcast dla Gazety Wyborczej

podcast
Czy innowacje technologiczne mogą przenikać ze świata sportu do zarządzania miastem? "Mogą i powinny" - twierdzi Narek Parsamyan, doktorant z Politechniki Gdańskiej i ekspert od inteligentnych miast

 Wg rozmówcy niektóre rozwiązania ze stadionów mogą być wykorzystywane przy projektowaniu miast. Chodzi m.in. o rozwiązania, jak monitorowanie tłumu, rozpoznawanie twarzy i zarządzanie ruchem kibiców mogą być wykorzystane na ulicach miast.

Są już nawet pierwsze, dość nieśmiałe podejścia do ich stosowania.
Dlaczego miasta nie stawiają sportu w centrum rozwoju? Dlaczego powinny? I jakie technologie można do tego zastosować? Właśnie takie tematy poruszamy w dzisiejszym odcinku. Na podcast zaprasza Joanna Sosnowska.

Subskrybuj