„Wstawiaj nogę między drzwi” – druga odsłona projektu Business Development and Career Path w Dynatrace | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-11-24

„Wstawiaj nogę między drzwi” – druga odsłona projektu Business Development and Career Path w Dynatrace

zdjęcie
„Wstawianie nogi między drzwi to decyzja, że chce się wejść dalej — nawet jeśli nie wszystko jest jeszcze jasne.” — Ewa Szczepkowska, People & Culture Manager, Dynatrace

Druga część projektu realizowanego w ramach kursu Business Development and Career Path na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, prowadzonego przez dr Barbarę Stepnowską, odbyła się w siedzibie firmy Dynatrace. Gospodyniami spotkania były Ewa Szczepkowska, People & Culture Manager, oraz Agata Kasperska, Talent Acquisition Partner, które z pełną otwartością dzieliły się swoim doświadczeniem i spojrzeniem na budowanie kariery we współczesnych organizacjach.

Już na początku spotkania studenci — przedstawiciele pokolenia Gen Z, wchodzącego na rynek pracy w świecie dynamicznych zmian i nowych technologii — podzielili się jedną z najczęstszych obaw:
„Nie mamy jeszcze doświadczenia zawodowego. Jak mamy zacząć, skoro firmy go wymagają?”

Odpowiedź, którą usłyszeli, okazała się kluczowa:

„A jaki projekt ostatnio robiliście? Gdzie się angażowaliście? To jest wasze pierwsze doświadczenie — i ono naprawdę ma wartość.”

To zdanie szczególnie wybrzmiało. Dzisiejszy rynek pracy oczekuje nie tylko CV, lecz przede wszystkim realnych działań: projektów, inicjatyw, aktywności i umiejętności współpracy.
A takich możliwości na WZiE PG jest dziś wyjątkowo dużo. Warto z nich korzystać — nie „przy okazji”, lecz świadomie, z myślą o własnym rozwoju. Projekty międzywydziałowe, współprace z partnerami biznesowymi, wizyty studyjne, hackathony, warsztaty, inicjatywy międzynarodowe czy zajęcia realizowane w formule learning by doing — wszystko to tworzy pierwsze, pełnoprawne doświadczenia, które już teraz mogą i powinny pojawić się w studenckim CV.

Dlatego zachęcamy studentów, by korzystali z tych możliwości odważnie i aktywnie. Każda inicjatywa, w której biorą udział, to element, który buduje ich widoczność — zarówno podczas rekrutacji, jak i w codziennej komunikacji na LinkedIn czy w kontaktach z przyszłymi pracodawcami.

W trakcie wizyty w Dynatrace uczestnicy poznali także różne ścieżki rozwoju — zarówno techniczne, jak i menedżerskie — a także koncepcję add-on responsibilities i praktyczne wskazówki dotyczące budowania marki osobistej oraz CV. Ważnym wątkiem były też realia współczesnej rekrutacji, w której na 20 miejsc potrafi napłynąć nawet 800 aplikacji, oraz rosnąca rola sztucznej inteligencji w kształtowaniu kompetencji przyszłości.

Spotkanie zamknęła myśl, która doskonale podsumowała całą wizytę:

„Zmiana nie jest zagrożeniem. To moment, którego nie można przespać.”

Dziękujemy studentom kursu Business Development and Career Path na WZiE PG za aktywne uczestnictwo, zaangażowanie i świetne pytania. Projekt trwa dalej — a przed nami kolejne etapy, w tym wizyta w Amazon, która jeszcze mocniej podkreśli praktyczny wymiar świadomego budowania własnej ścieżki kariery.

Jeśli chcielibyście dodać własną perspektywę, wskazać dodatkowe inicjatywy, projekty lub obszary, które warto podkreślić studentom — serdecznie zapraszamy.
Wasze doświadczenia mogą realnie wesprzeć ich rozwój, podnieść pewność siebie i pomóc im już teraz budować widoczność w procesach rekrutacyjnych.

5 wyświetleń