Konferencja z udziałem wiceministra spraw zagranicznych RP
Celem tego działania było zintensyfikowanie bezpośredniej promocji Wydziału przez zaangażowanie szkół polskich, funkcjonujących w wybranych krajach wschodnich.
Na podstawie doświadczeń pracowników naszej uczelni, wyniesionych z targów międzynarodowych, rodzice przyszłych studentów zwracają się w pierwszej kolejności do dyrektorów szkół polskich, jeśli myślą o studiach w Polsce dla swojego dziecka. Grupą docelową w tej aktywności byli przedstawiciele szkół polskich za granicą, będący głównym kanałem bezpośredniego dotarcia do kandydatów na studia z rynków wschodnich. Działaniem w tej części projektu była organizacja wyjazdu integracyjnego do Gdańska, na Wydział Zarządzania i Ekonomii PG dla ww. grupy docelowej. Poszczególnymi zadaniami były: zorganizowanie spotkania uczestników wyjazdu z Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, przedstawienie oferty edukacyjnej Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG oraz podpisanie listów intencyjnych/umów o współpracę między Wydziałem, a dyrektorami szkół. Dzięki temu działaniu uczestnicy wyjazdu zostali zapoznani w sposób bezpośredni z ofertą edukacyjną Wydziału, a także poznali zaplecze techniczne i laboratoryjne, jakie posiada Uczelnia. Osobista wizyta umożliwiła również zwiedzanie i poznanie Gdańska jako nowoczesnego i przyjaznego ośrodka akademickiego dla studentów zagranicznych z bogatym zapleczem artystyczno-kulturalnym. Działanie przewidziało również przeprowadzenie aktywności integrujących uczestników, wymianę doświadczeń i oczekiwań odnośnie wzajemnej współpracy oraz identyfikację dobrych praktyk z tym związanych. Oprócz spotkań z władzami Uczelni, zaproszeni goście spotkali się ze studentami - rodakami studiującymi na PG. Dzięki temu goście mogą w wyczerpujący sposób przekazać swoim uczniom oraz ich rodzicom informacje nt. studiowania na Wydziale, Uczelni i w Gdańsku. Zadanie pozwoliło zbudować silną markę na strategicznych dla Wydziału rynkach wschodnich i zwiększyć rozpoznawalność Wydziału wśród potencjalnych kandydatów.
Przeczytaj pełną relację z wydarzenia
Podsumowanie wizyty:
W dniach 16-17 marca 2023 r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej odbyła się konferencja pt. „Welcome to Gdańsk Tech” realizowana w ramach projektu pn. „Politechnika Gdańska – nowoczesne i przyjazne miejsce dla studentów zagranicznych” realizowanego w ramach programu „Welcome to Poland” nabór numer 25/2020 organizowanego i finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). W wydarzeniu udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele oraz kierownicy organizacji społeczno-kulturalnych z Ukrainy, Białorusi, Armenii i Kazachstanu. Konferencję otworzyła prof. Gomółka, powitaniem wszystkich uczestników. W imieniu władz wydziału wystąpiła dziekan dr hab. Małgorzata Gawrycka prof. PG, władze uczelni reprezentował prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek. Podczas konferencji glos zabrał wiceminister spraw zagranicznych RP dr hab. Piotr Wawrzyk prof. UW.
W imieniu Związku Polaków w Kazachstanie wystąpiła jego przewodnicząca Katarzyna Ostrowska, a Związek Polaków w Armenii reprezentowała Liana Harutyunyan.
Obrady konferencji trwały dwa dni i prowadzone były w dwóch językach. Panele w języku polskim prowadziła dr hab. Magdalena Olczyk prof. PG – prodziekan ds. współpracy i rozwoju, a w języku rosyjskim prof. dr hab. Krystyna Gomółka. Był to wspaniały czas zapewniający wymianę doświadczeń uczestników, określenie oczekiwań odnośnie wzajemnej współpracy oraz dobrych praktyk z tym związanych. Nie zabrakło również integracji.
Podczas wizyty goście zapoznali się m.in. z ofertą kształcenia na wydziale, zasadami rekrutacji i warunkami studiowania w Polsce, poznali bazę lokalową uczelni i wydziału, rozmawiali ze studentami z państw poradzieckich. Dzięki konferencji, przez bezpośrednie zapoznanie się z ofertą edukacyjną i kampusem, uczestnicy we właściwy i wyczerpujący sposób będą mogli przekazać swoim uczniom oraz ich rodzicom informacje nt. studiowania na naszym Wydziale. Dwudniową konferencję zakończyło podpisanie dziewięciu listów intencyjnych o współpracy między Politechniką Gdańską a szkołami i instytucjami z państw poradzieckich. Listy wręczyła dziekan wydziału dr hab. Małgorzata Gawrycka.