Aplikacja be SMART | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Aplikacja be SMART

4a. Aplikacja be SMART (Welcome to FME)

W ramach zadania stworzono Aplikację Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej w języku angielskim. Aplikacja przeznaczona jest dla społeczności WZiE PG (kandydaci, studenci, wykładowcy, absolwenci) jednak główną grupą docelową są zagraniczni studenci. Aplikacja jest możliwa do pobrania przez każdego użytkownika posiadającego smartfona – zarówno z systemem iOS jak i Android. Służy do utrzymywania kontaktu Wydziału ze studentem, oferując liczne funkcjonalności przydatne w życiu studenckim. Dzięki aplikacji Wydział jest bardziej przyjazny dla anglojęzycznych studentów, ułatwiając komunikację z pracownikami dydaktycznymi i administracyjnymi. Służy zniwelowaniu różnic językowych i kulturowych. Ponadto funkcje aplikacji porządkują dostępną wiedzę i rozwiązania, które pomagają odnaleźć się w nowym miejscu, redukując zagubienie w rozbudowanych strukturach Uczelni i Wydziału. Aplikacja towarzyszy studentom przez cały okres studiów i jest na bieżąco aktualizowana.

4b. Content Management System (CMS)

Ze względu na potrzebę prezentacji dużej ilości i zmiennego w czasie contentu marketingowego w Aplikacji Be Smart (Welcome to FME) opracowaliśmy dedykowany system Content Management System w formie panelu administracyjnego, służący do zarządzania ofertą, zasobami oraz treściami informacyjnymi.

Oprogramowanie CMS pozwala na samodzielne publikowanie treści w Aplikacji przez pracowników Administracji Wydziału niebędących programistami. Dzięki temu mamy możliwość aktualizacji oferty oraz dołączenia treści z krótkim terminem ważności takimi jak: wydarzenia, otwarte wykłady i konferencje organizowane na Wydziale oraz zaproszenia na wydarzenia cykliczne i okazjonalne. System CMS bardzo usprawnia proces aktualizacji treści i przyczynia się do wzrostu atrakcyjności aplikacji w oczach przyszłych i obecnych studentów Wydziału