Łukasz Chmaj | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Szukaj

Treść strony

Łukasz Chmaj

Łukasz Chmaj, absolwent 2002, Dyrektor ds. Logistyki

- Jaki jest Twój największy sukces? Jak sądzisz, czemu go zawdzięczasz?

Zrealizowałem swój zawodowy plan, który stworzyłem po zakończeniu studiów. Bycie ekspertem w swojej dziedzinie, tytuł „Osobowość roku" przyznany przez czasopismo Nowoczesny Magazyn, czy 60-osobowy zespół, którym kieruję na co dzień, są dla mnie powodem do dumy. Zarówno projekty, w których uczestniczyłem, jak i te, które sam tworzyłem wymagały szerokiego i logicznego patrzenia na organizację, a także ciągłego uczenia się i wdrażania nowych idei.

Te umiejętności oraz upór i zaangażowanie w powierzane mi projekty, pomogły mi osiągnąć mój cel.

- Politechnika, Wydział Zarządzania i Ekonomii kojarzy mi się z...

Politechnika kojarzy mi się z mnogością dziedzin nauki i techniki. Studiując na ZiE zastanawiałem się, po co mi „Podstawy Konstrukcji Maszyn", „Podstawy Chemii", „Materiałoznawstwo" i inne przedmioty, które wydawały mi się dalekie od zarządzania zespołem. Bardziej interesowała mnie socjologia, ekonomia, zarządzanie i im pokrewne. Z czasem okazało się, że Dziekani mieli rację układając program łączący wiele dziedzin, bo w swojej pracy wykorzystuję wszystko to, co studiowałem.

- Jakiej rady udzieliłabyś młodszym kolegom i koleżankom – studentom i absolwentom Wydziału?

Codziennie trafiam na sytuacje, które wymagają ode mnie wiedzy księgowej, prawniczej, technicznej, lub po prostu znajomości pewnego segmentu rynku. W takich momentach mogę liczyć na wiedzę i umiejętności osób, z którymi studiowałem, pracowałem, czy poznałem na szkoleniach. Studenci są w najlepszej sytuacji jeśli chodzi o poszerzanie grona znajomych ekspertów, bo są wszędzie dookoła nich. Serdecznie zachęcam do budowania i utrzymywania takiej sieci kontaktów!