Anna Bastek | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Szukaj

Treść strony

Anna Bastek

Anna Bastek, właścicielka firm Wolfestone, Voicebox, Confidimus, inwestor nieruchomości, inspirująca autorka wykładów, weganka, triathlonistka, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Eksporterów, uznana za "Wzór do naśladowania" przez Rząd Wielkiej Brytanii

- Jaki jest Twój największy sukces? Jak sądzisz, czemu go zawdzięczasz?

Moim największym sukcesem jest stworzenie w przeciągu zaledwie kilku lat wartego miliony funtów imperium biznesowego, w obcym kraju, na zupełnie nowym rynku i w dodatku posługując się językiem obcym. 

Do sukcesów zaliczam także zdobycie ponad 30 nagród za działalność biznesową, w tym: Dyrektor Roku Wielkiej Brytanii, Przedsiębiorca Roku Wielkiej Brytanii oraz Kobieta Roku. Stałam się także wskazywanym przez rząd Wielkiej Brytanii wzorem do naśladowania w dziedzinie przedsiębiorczości, zachęcającym młodych ludzi do otwarcia własnego biznesu. Zdobyłam uznanie Księcia Karola i premiera rządu Wielkiej Brytanii. Z sukcesem wcielam się również w rolę prelegentki podczas spotkań, których celem jest inspirowanie innych.

Wszystko osiągnęłam dzięki swojej ciężkiej pracy, determinacji, niepoddawaniu się oraz nieprzerwanemu rozwojowi osobistemu. Mój ojciec mawiał mi, aby nie być przeciętną, lecz najlepszą albo najgorszą. Wzięłam to bardzo poważnie do siebie. Niestety nie mógł się ze mną cieszyć ukończeniem studiów ani przeprowadzką do Wielkiej Brytanii.  

Trenuję również, aby stać się „Człowiekiem z żelaza” – kobietą, która pokona triathlon obejmujący: przepłynięcie 4 kilometrów, przejechanie 180 kilometrów na rowerze oraz przebiegnięcie całej długości maratonu w czasie poniżej 16-stu godzin.

- Politechnika/Wydział Zarządzania i Ekonomii kojarzy mi się z...

Wydział Zarządzania i Ekonomii kojarzy mi się z egzaminami, z pracą zespołową i projektami, z imprezami w Kwadracie i fajnymi znajomymi, z którymi nadal mam kontakt.

- Jakiej rady udzieliłabyś młodszym kolegom i koleżankom – studentom i absolwentom Wydziału?

Uwierz w siebie i wyjdź poza strefę komfortu, nigdy nie przestawaj się uczyć i rozwijać. Nie wierz w ograniczenia i nie słuchaj pesymistów. Zawsze stawiaj sobie wyzwania, aby udowodnić, co jest osiągalne. Czytaj inspirujące lektury, słuchaj inspirujących wykładów, aby dowiedzieć się, czego naprawdę szukasz w życiu i jak chcesz to osiągnąć.