Data dodania: 2024-11-12
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na PG (18-22 listopada)
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu promocję przedsiębiorczości i inspirację do podejmowania działań biznesowych. Obchodzony jest co roku w listopadzie i trwa tydzień. W tym czasie na całym świecie odbywają się liczne wydarzenia, warsztaty, seminaria, konferencje, spotkania z przedsiębiorcami oraz konkursy, które mają na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie wśród młodych ludzi.
W Polsce, w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości organizowane są różnorodne wydarzenia w wielu miastach, wspierane przez uczelnie, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i firmy prywatne. Tematyka obejmuje zagadnienia takie jak innowacje, technologie, finansowanie, rozwój osobisty, a także praktyczne aspekty zakładania i prowadzenia własnego biznesu. Z tej okazji Wydział Zarządzania i Ekonomii zaprasza na szereg szkoleń, warsztatów i biznesowych wizytacji.
W programie:
18 listopada (poniedziałek) dzień szkoleń w Bratniaku
- godz. 10:00 – 11:30 Szkolenie dotyczące doboru przyszłej pracy na podstawie predyspozycji i testów behawioralnych. Prowadząca Anna Walicka – przedstawiciel firmy Arla.
- godz. 13.30 – 16:00 Szkolenie: „Zaczynasz przygodę z biznesem? 4 kroki do zabezpieczenia finansów firmy? Essentialia negotti umowy — czyli w jaki sposób określić podstawowe elementy umowy?” Prowadząca Aleksandra Chmielewska, prelegentka Klubu ASBiRO, prywatna prawniczka dużych korporacji, tutorka przedsiębiorców.
19 listopada (wtorek) sala 107, 009 i 010 w budynku WZiE
- godz. 09.45 „Pierwsze kroki do biznesu, rafy i konfitury”. Prowadzący: Georgis Bogdanis. Sala 009.
- godz. 14.00 Damian Kuźniewski pt. "Jak założyć własny start-up", sala 010
- godz. 15:30 „Houston, mamy problem! Czyli rzecz o mowie ciała” – porady w formie prelekcji dotyczące wystąpień publicznych poprowadzi Michał Kozański – filolog, nauczyciel, w przeszłości PR-owiec. Na co dzień uczy języka angielskiego, komunikacji i sztuki publicznego przemawiania w gdańskiej „Jedynce". Przygotowuje młodzież do ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów erystycznych i debatanckich. Jest twórcą innowacyjnego programu nauczania retoryki w szkołach średnich. Sala 107
20 listopada (środa) sala 007 w budynku WZiE
- od godz. 10:00 Wycieczki do dwóch firm: Arla oraz Inkubator
- godz. 10:00 – 11.30 „Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców – instytucja, kompetencje. Pomoc Rzecznika w sporze przedsiębiorcy z organem administracji publicznej. Przykłady interwencji Rzecznika”. Prowadząca: Dyrektorka Biura Rzecznika MSP; Monika Kościewicz – radca prawny.
21 listopada (czwartek) sala 107 w budynku WZiE
- godz. 10:00 – 10:45 - Prelekcja „Sztuka osiągania sukcesu, czyli jak zarabiać i cieszyć się życiem”. Prowadzący Rafał Żebrowski; przedsiębiorca, programista oraz trener komunikacji i budowania marki osobistej, koordynator Klubu Biznesowego ASBiRO Trójmiasto.
- godz.11:00 – 12:00 - Prelekcja „Czy jesteś gotowa/gotowy na przyszłość? Poznaj wyzwania rynku, sekrety rekrutacji i mentalne strategie sukcesu”. Prowadząca Joanna Urbańska z Uniwersytetu Poznańskiego, przedsiębiorczyni, autorka książki „Rekrutuj Zawodowo", trenerka i konsultantka HR oraz specjalistka ds. HR w INEA S.A.
- godz. 13:15 – 14:45 - Prelekcja „Czym tak na prawdę jest sukces i czy jest nam potrzebny?” Prowadząca: Magdalena Ciesielska z Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk — fundatorka i prezeska fundacji Praktykologia, prezeska Kancelarii Usług Księgowych LEX oraz wiceprezeska Centrum Psychologii i Psychoedukacji Libra.
21 listopada (czwartek) audytorium nanotechnologia B (budynek nr 18)
- godz. 16:00-17:30 - Prelekcja Absolwenta Sukcesu - Tomasz Balcerowski Prezes Zarządu EKOINBUD. Formularz zapisów
- Godz. 18:00-19:30 - Prelekcja Absolwenta Sukcesu - Krzysztof Dolny - Założyciel Firmy FEMAX. Formularz zapisów
22 listopada (piątek) sala 007 w budynku WZiE
- od godz. 13.15 - Debata Oksfordzka wraz z panelem dyskusyjnym na temat „Czy globalizacja wyrządziła więcej szkody czy pożytku?”; debatantami będą studenci z PG oraz UG.