Zapraszamy na Studia Podyplomowe Zamówienia Publiczne na WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-09-17

Zapraszamy na Studia Podyplomowe Zamówienia Publiczne na WZiE

Olga
Nasze studia podyplomowe to idealna propozycja zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zamówieniami publicznymi, jak i tych, którzy mają już doświadczenie w tym zakresie i chcą pogłębić swoją wiedzę.

Na zajęciach nauczysz się, jak skutecznie zarządzać procesem zamówień publicznych, zarówno z perspektywy zamawiającego, jak i wykonawcy. Dzięki temu poznasz mechanizmy, które pozwolą Ci optymalizować procesy zakupowe, minimalizować ryzyko oraz zapewniać zgodność z przepisami prawa.

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe na WZiE?

  • Profesjonalna kadra: nasz zespół trenerów to profesjonaliści, którzy nauczają, wykorzystując najnowsze trendy i narzędzia.
  • Praktyczne podejście: opracowany przez nas program skupia się na praktycznych aspektach zamówień publicznych.
  • Świadectwo z prestiżowej uczelni: po ukończeniu studiów otrzymasz świadectwo wydane przez Politechnikę Gdańską, jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce.
  • Elastyczny harmonogram: zajęcia są zaplanowane tak, aby można było pogodzić naukę z pracą i życiem prywatnym.
  • Networking: nasza społeczność studencka to doskonała okazja do nawiązania cennych kontaktów zawodowych.

Studia podyplomowe Zamówienia Publiczne zostały uruchomione na Wydziale Zarządzanie i Ekonomii 15 lat temu i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Obecnie prowadzimy rekrutację na 20 edycję tego kierunku. Do tej pory wykształciliśmy ponad 400 specjalistów ds. zamówień publicznych, to dowód na to, że kierunek odpowiada na realne potrzeby rynku.

Studiuj w wyjątkowym otoczeniu.

Politechnika Gdańska to nie tylko uczelnia o wysokiej renomie, ale także jedno z najpiękniejszych miejsc do studiowania w Polsce. Położony w sercu Gdańska Kampus urzeka swoją architekturą i przyjazną atmosferą, co dodatkowo sprzyja zdobywaniu wiedzy.

Aplikuj na kierunek

Serdecznie zapraszamy do przeczytania wywiadu z mgr Olgą Felską, która podzieliła się swoimi doświadczeniami ze studiów, opowiadając, jak zdobyta wiedza pomogła jej w codziennej pracy zawodowej.

  1. Co skłoniło Cię do wyboru zawodu Specjalisty ds. zamówień publicznych?

Jako prawnik, na swojej drodze zawodowej miałam do czynienia, m.in. z prawem zamówień publicznych. Okazało się, że jest to coś, co interesuje mnie bardziej niż inne dziedziny prawa. Dużym atutem tego zawodu jest także szeroki rynek pracy. Po stronie zamawiającego jest to, np. administracja rządowa czy jednostki samorządu terytorialnego zaś po drugiej stronie są to z kolei wykonawcy zainteresowani udziałem w pozyskiwaniu zamówień. Spowodowało to, że swoją przyszłość zdecydowałam się związać z tym obszarem.

  1. Co najbardziej interesującego i wartościowego znalazłaś w toku wykonywania pracy jako Specjalista ds. zamówień publicznych?

Lubię pracę łączącą wiedzę z różnych obszarów, w której można się rozwijać i nie jest monotonna. Takie są właśnie zamówienia publiczne.

  1. Na co w szczególności musisz zwracać uwagę, pracując w obszarze zamówień publicznych?

Ta praca wymaga sporej dokładności, terminowości a także dobrej organizacji pracy własnej z uwagi na to, że zamówienia publiczne są bardzo sformalizowane i często pracuje się jednocześnie nad wieloma tematami na różnym etapie zaawansowania i w różnych procedurach. Ponadto, dochodzą do tego częste zmiany w prawie, z którymi trzeba być na bieżąco.

  1. W jaki sposób studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych pomogły Ci w rozwoju kariery?

Obecny rynek pracy wymaga specjalizacji w konkretnej dziedzinie przez co dyplom samych studiów często bywa niewystarczający. W rezultacie studia podyplomowe stały się już nawet pewnym standardem. Widać to także w ofertach pracy i podczas rozmów rekrutacyjnych, gdzie zwraca się uwagę na to czy takie studia się ukończyło. Są dużym atutem w CV.

  1. Czy zdobyte podczas studiów umiejętności praktyczne przydają Ci się na co dzień w pracy?

Dużo dały mi zajęcia z praktykami, podczas których omawiane były realne przypadki. Z uwagi na to, że mam do czynienia z różnymi projektami i byłam członkiem zespołu dużego projektu finansowanego ze środków unijnych i w postępowaniach brali udział wykonawcy z różnych krajów, to bardzo przydała mi się wiedza zdobyta na zajęciach na temat rynku zamówień publicznych w UE.

  1. Komu poleciłabyś kierunek studiów podyplomowych "Zamówienia publiczne" i dlaczego?

Zamówienia publiczne są złożonym systemem prawnym nie tylko w Polsce ale i w całej Unii Europejskiej. Poleciłabym je nie tylko osobom, które pracują lub chcą pracować jako specjalista ds. zamówień publicznych po stronie zamawiającego ale wszystkim uczestnikom procesu zakupowego, także osobom pracującym po stronie wykonawcy czy też, np. pełniącym funkcje kontrolne w zakresie udzielania zamówień.

Więcej o kierunku

111 wyświetleń