WZiE weźmie udział w projekcie „Platforma PGEDU+" w ramach programu FERS | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-08-12

WZiE weźmie udział w projekcie „Platforma PGEDU+" w ramach programu FERS

spotkanie
Wydział Zarządzania i Ekonomii weźmie udział w projekcie „Platforma PGEDU+: Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych” realizowanym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Liderem przedsięwzięcia jest Politechnika Gdańska, a jej partnerem Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza.

W projekcie realizowane będą dwie grupy zadań:

I — utworzenie akademickiej platformy monitorowania oraz doskonalenia kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych,
II — opracowanie programów i realizacja działań dydaktycznych: 25 kursów, szkoleń, warsztatów.

W ramach inicjatywy Wydział Zarządzania i Ekonomii przygotuje i przeprowadzi 14 kursów e-learningowych w trzech obszarach:

  • kompetencje cyfrowe i IT,
  • kompetencje finansowe,
  • kompetencje zarządcze i przedsiębiorcze.

Kursy zostaną opracowane z wykorzystaniem nowowczesnych metod nauczania i zgodnie z dobrymi praktykami projektowania e-learningu. 

Ponadto w projekcie powstaną kursy i szkolenia opracowane przez: Wydział Architektury, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Centrum Technologii Wodorowych PG oraz Centrum Usług Informatycznych PG.

Programy szkoleń zostaną skonsultowane z pracodawcami i praktykami, zrzeszonymi w ramach Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, którą obecnie tworzy 110 pomorskich firm.

W ramach projektu powstanie również ogólnouczelniana platforma PGEDU+, która pozwoli na zaprezentowanie oferty szkoleń, obsłuży procesy administracyjne oraz umożliwi wdrożenie systemu mikropoświadczeń – cyfrowych dokumentów potwierdzających efekty uczenia się krótkich aktywności edukacyjnych.

Projekt będzie realizowany w okresie 01.07.2024 - 30.06.2027 roku. Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prorektor ds. kształcenia.

Wartość projektu to 5 355 688,56 zł, w tym kwota dofinansowania wynosi: 5 163 805,14 zł.
Więcej na temat projektu

130 wyświetleń