Data dodania: 2023-09-04
Międzynarodowa konferencja „Income and wealth inequality: drivers and consequences”
W czasie konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia badawcze w zakresie nierówności w dochodach i majątku z perspektywy teoretycznej, empirycznej i porównawczej, omówiona zostanie rola polityki publicznej i postępu technologicznego w ewolucji nierówności oraz zrozumienie gospodarczych i społecznych konsekwencji wzrostu nierówności.
Podczas 3 dni konferencji zaprezentuje się przeszło 50 naukowców z całego świata. Przewidziane zostały występy gościnne światowej sławy ekspertów w dziedzinie nierówności:
- Daniele Checchi (Uniwersytet Mediolański)
- Martin Evans, ODI (poprzednio UNICEF)
- James E. Foster (Uniwersytet George'a Washingtona i OPHI, Uniwersytet Oksfordzki)
- Michael Förster, (Sciences Po Paris, wcześniej OECD)
- Susan Harkness (Uniwersytet w Bristolu)
- Peter Lanjouw (Vrije Universiteit Amsterdam & Luxembourg Income Study LIS)
- Branko Milanovic (City University of New York & Stone Center ds. nierówności społeczno-ekonomicznych)
- Dariusz Rosati (Poseł na Sejm RP, były Minister Spraw Zagranicznych RP)
- Joanna Tyrowicz (Uniwersytet Warszawski i członkini Rady Polityki Pieniężnej)
- Philippe Van Kerm, (Uniwersytet w Luksemburgu i Luksemburski Instytut Badań Społeczno-Ekonomicznych LISER)
Szczególnie zapraszamy na debatę „The Bridge between Economic Policy and Research” z udziałem zaproszonych gości, która odbędzie się w dniu 27.09.2023r. o g. 17:45 na dziedzińcu Fahrenheita Politechniki Gdańskiej. Podczas debaty poruszone zostaną problemy związane z przyczynami i skutkami nierówności dochodowych i majątkowych, również w odniesieniu do polityki publicznej.
Aby wziąć udział w konferencji należy dokonać zgłoszenia do dnia 10.09.2023 r.:
Konferencja została zaplanowana w Gmachu Głównym na Dziedzińcu Fahrenheita oraz w Hydrostacji w budynku Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej.
Wydarzenie objęte jest patronatem Związku Uczelni Farenheita, Politechniki Gdańskiej, Luxembourg Income Study (LIS) oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Konferencja współfinansowana jest z programu IDUB Carbonium Supporting Conferences, Luxembourg Income Study (LIS) oraz Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.