Międzynarodowa konferencja „Income and wealth inequality: drivers and consequences” | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-09-04

konferencja
W dniach 27-29 września 2023 r. Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej we współpracy z Luxembourg Income Study (LIS) zapraszają na konferencję naukową pt. „Income and wealth inequality: drivers and consequences”.

W czasie konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia badawcze w zakresie nierówności w dochodach i majątku z perspektywy teoretycznej, empirycznej i porównawczej, omówiona zostanie rola polityki publicznej i postępu technologicznego w ewolucji nierówności oraz zrozumienie gospodarczych i społecznych konsekwencji wzrostu nierówności.

Podczas 3 dni konferencji zaprezentuje się przeszło 50 naukowców z całego świata. Przewidziane zostały występy gościnne światowej sławy ekspertów w dziedzinie nierówności:

• Daniele Checchi (Uniwersytet Mediolański)
  • Martin Evans, ODI (poprzednio UNICEF)
  • James E. Foster (Uniwersytet George'a Washingtona i OPHI, Uniwersytet Oksfordzki)
  • Michael Förster, (Sciences Po Paris, wcześniej OECD)
  • Susan Harkness (Uniwersytet w Bristolu)
  • Peter Lanjouw (Vrije Universiteit Amsterdam & Luxembourg Income Study LIS)
  • Branko Milanovic (City University of New York & Stone Center ds. nierówności społeczno-ekonomicznych)
  • Dariusz Rosati (Poseł na Sejm RP, były Minister Spraw Zagranicznych RP)
  • Joanna Tyrowicz (Uniwersytet Warszawski i członkini Rady Polityki Pieniężnej)
  • Philippe Van Kerm, (Uniwersytet w Luksemburgu i Luksemburski Instytut Badań Społeczno-Ekonomicznych LISER)

Szczególnie zapraszamy na debatę „The Bridge between Economic Policy and Research” z udziałem zaproszonych gości, która odbędzie się w dniu 27.09.2023r. o g. 17:45 na dziedzińcu Fahrenheita Politechniki Gdańskiej. Podczas debaty poruszone zostaną problemy związane z przyczynami i skutkami nierówności dochodowych i majątkowych, również w odniesieniu do polityki publicznej.

Aby wziąć udział w konferencji należy dokonać zgłoszenia do dnia 10.09.2023 r.:

Rejestracja

Konferencja została zaplanowana w Gmachu Głównym na Dziedzińcu Fahrenheita oraz w Hydrostacji w budynku Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej.

Wydarzenie objęte jest patronatem Związku Uczelni Farenheita, Politechniki Gdańskiej, Luxembourg Income Study (LIS) oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Konferencja współfinansowana jest z programu IDUB Carbonium Supporting Conferences, Luxembourg Income Study (LIS) oraz Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.