Studentka WZiE w Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-06-20

Studentka WZiE w Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego

Natalia Studzińska po raz kolejny zakwalifikowała się do Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego
W dniach 5-7 czerwca 2023 roku w Sopocie odbyła się XIII edycja Europejskiego Kongresu Finansowego, a wraz z nim X, jubileuszowa edycja Akademii EKF. Akademia EKF zrzesza wyróżniających się studentów z Polski i z zagranicy, którzy zostają polecani przez profesorów uczelni ekonomicznych. Inicjatywą Akademii EKF jest motywowanie i inspirowanie młodych ludzi do proaktywnego działania w zakresie wyzwań, które kreuje obecna rzeczywistość, a także do kształtowania swojej kariery już od samego jej początku.

Studentkę zarekomendował do Akademii EKF dr Marcin Potrykus, u którego Pani Natalia Studzińska pisze swoją pracę magisterską dotyczącą baniek cenowych na rynku kamieni szlachetnych. W tym roku do konkursu nadesłano aż 174 eseje studentów, z których Jury wyłoniło 47 najlepszych, które zostały opublikowane w książce pt. „Co zmienilibyśmy w Polsce i w Europie?” (link). Studentka osiągnęła swój sukces dzięki pracy pt. „Cyfrowy Challenger – Polska na tle rewolucji cyfrowej.”, którą napisała w ramach jednego z pięciu bloków tematycznych – „Kierunek e-Polska – dostępność, użyteczność i przyjazność usług zdalnych i procesów opartych o technologie stale się poprawia. Jak rosnące kompetencje cyfrowe i sprzyjające trendy wykorzystać na rzecz społeczeństwa i gospodarki? Na jakie luki w procesach cyfrowych na styku państwo-przedsiębiorca-klient/ obywatel należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?”.

Główne tematy, które pojawiają się w blokach tematycznych EKF to stabilność finansowa, zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy, a w tym roku także AI oraz jej wpływ na sektor finansowy. Podczas kongresu EKF studentka uczestniczyła w licznych panelach dyskusyjnych i debatach, które prowadziły i współtworzyły znane osobistości ze świata finansów i biznesu. Udział w Europejskim Kongresie Finansowym jest świetną okazją do poznania wielu ambitnych ludzi, których zajmuje współtworzenie lepszego jutra.

48 wyświetleń