Fotografia oraz prace najmłodszych artystów w Strefie Sztuki WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-03

Fotografia oraz prace najmłodszych artystów w Strefie Sztuki WZiE

Strefa Sztuki
Już od kilku tygodni w Strefie Sztuki na Wydziale Zarządzania i Ekonomii można obejrzeć dwie wystawy. Pierwsza z nich to prace konkursowe przedszkolaków, natomiast druga to fotografie zaprojektowane i wykonane przez fotografów z grupy F/16.

Konkurs plastyczny, przeprowadzony w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, polegał na przygotowaniu pracy odpowiadającej na pytanie: „Kim będę w przyszłości?” Miał na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci, zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola „Martolandia” przy ul. Żywieckiej w Gdańsku oraz z Przedszkola nr 62 w Gdańsku. W sumie wpłynęło ok. 80 prac, które można oglądać w holu na 1. piętrze w budynku Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Jednocześnie w przestrzeni zetkniemy się z fotografiami wykonanymi przez grupę F/16, czyli niezależną grupę artystyczną zrzeszającą w swych kręgach absolwentów Sopockich Szkół Fotografii. Powstała w 2018 roku, a swoją działalność rozpoczęła tworząc projekt fotograficzny „VOGÓLE – o modzie niemodnie”. Grupa skupia fotografów zajmujących się różnymi dziedzinami tego medium, toteż jej projekty tworzą intrygującą mieszankę różnych spojrzeń i wrażliwości połączonych wspólnym tematem. Projekt grupy F/16 jest rodzajem głuchego telefonu między fotografami. Twórcy nawiązują do pracy poprzednika, tworząc ciąg prac w często zaskakujący i nieoczywisty sposób połączonych ze sobą, zamykających się w okrąg, który można zacząć czytać z dowolnego miejsca. Widz czerpie rozrywkę z odkrywania powiązań między fotografiami. Czy jest to kolor, kompozycja, symbolika…? To już pozostawione jest do indywidualnej interpretacji oglądających.

Autorzy prac: Iza Szewczyk, Sonia Reiske, Marcin Roziewski, Rafał Kucharek, Szymon Lewiński, Agnieszka i Krzysztof Majewscy, Katarzyna Mrugała, Magdalena Kluczny, Emilia Snochowska, Edyta Czapla, Sławek Pełka, Ania Bobrowska, Michał Miziarski, Monika Woźniak, Michał Polakowski, Kacper Skoczylas

92 wyświetleń