Grant NCN dla projektu o zatrudnialności osób neuroróżnorodnych | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-25

Grant NCN dla projektu o zatrudnialności osób neuroróżnorodnych

ncn
Miło nam poinformować, że zespół pracowników WZiE otrzymał grant Narodowego Centrum Nauki w konkursie OPUS 22 dla projektu pt.: "Model dojrzałości organizacyjnej do wspierania zatrudnialności osób neuroróżnorodnych".

Spośród 130 wniosków złożonych w panelu HS4, dofinansowanie otrzymały 24 projekty. Aplikacja pracowników Wydziału Zarządzania i Ekonomii została oceniona najlepiej ze wszystkich i zajęła 1 miejsce na liście rankingowej.

Celami projektu są:

1. Identyfikacja i analiza kluczowych barier dla zatrudnialności oraz korzyści z zatrudniania osób neuroróżnorodnych.
  2. Identyfikacja składowych procesu osiągania dojrzałości organizacyjnej do zatrudniania osób neuroróżnorodnych wraz z ich determinantami.
  3. Opracowanie modelu dojrzałości organizacyjnej wspierającego zatrudnialność osób neuroróżnorodnych (Neurodiversity Organizational Maturity Model – NOMM).

Kierownikiem projektu jest dr Michał Tomczak

W skład zespołu wchodzi:
dr hab. Przemysław Banasik, prof. uczelni
dr hab. Łukasz Sienkiewicz, prof. uczelni
dr Katarzyna Stankiewicz

Wartość projektu wynosi 247 288 zł i będzie realizowany w ciągu 24 miesięcy w Katedrze Przedsiębiorczości.

Gratulujemy i życzmy powodzenia.