Ludzie są zawsze na pierwszym miejscu, są najważniejsi. Społeczność akademicką Wydziału rozumiemy szeroko, uwzględniając wszystkich interesariuszy. Są nimi kandydaci na studia, studenci, uczestnicy studiów podyplomowych i szkoleń, nauczyciele akademiccy, pracownicy, absolwenci, pracodawcy oraz przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego. Uznajemy, że wysoki poziom kultury organizacyjnej, we wszystkich jej przejawach, jest fundamentem osiągania celów indywidualnych i zbiorowych oraz wyrazem wolności, tolerancji i godności pracowników.

Nasze działania charakteryzują się otwartością. Wierzymy, że doświadczanie i aprobata różnorodności czynią nas silniejszymi.

Odpowiedzialność nakazuje nam przyjmować w działaniach postawę zaangażowania oraz perspektywę uwzględniającą konsekwencje swoich działań dla wszystkich interesariuszy. Jej przejawem jest rzetelność i autonomia prowadzonych badań oraz etyka w postępowaniu.

Działamy w duchu przedsiębiorczości, gdyż wierzymy, że dostrzeganie potrzeb, doskonalenie pomysłów i zdolności do wykorzystywania nadarzających się okazji oraz gotowość do podejmowania ryzyka przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju i wzrostu społecznego dobrostanu.

Jednocześnie ważne jest dla nas poszanowanie tradycji, dziedzictwa i kultury, co wymaga od społeczności akademickiej odpowiedzialności i wrażliwości społecznej.