Wspierane Cele Zrównoważonego Rozwoju | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Wspierane Cele Zrównoważonego Rozwoju

Tworzenie raportu PRME było dla nas okazją do refleksji na temat tego, jakie Cele Zrównoważonego Rozwoju wspieramy, zgodnie z naszymi kompetencjami, priorytetami i realizowanymi przez nas praktykami. W ramach naszych działań realizujemy przede wszystkim:

Cel 4 - Jakość edukacji

• Oferujemy usługi edukacyjne dla studentów, uczniów i innych interesariuszy w ramach uczenia się przez całe życie.
  • Dbamy o jakość programów kształcenia i doskonalimy nasze kompetencje, a także uzupełniamy naszą ofertę dzięki współpracy z biznesem.
  • Promujemy ideę CSR i zrównoważonego rozwoju.
  • Dzielimy się wynikami badań i najlepszymi praktykami z otoczeniem.

Cel 8 - Dobra praca i wzrost gospodarczy

• Rozwijamy postawy odpowiedzialne i przywódcze w reprezentantach młodego pokolenia.
  • Dbamy o naszą kulturę organizacyjną i dobrostan pracowników.
  • Dbamy o rozwój pracowników i wspieramy na drodze rozwoju naukowego i specjalistycznego.
  • Doskonalimy nasz Wydział i osiągamy coraz lepsze rezultaty w różnych obszarach działalności.

Cel 9 - Innowacje i infrastruktura

• Dzielimy się wiedzą z otoczeniem biznesowym poprzez dydaktykę i przygotowanie studentów do prowadzenia własnego biznesu.
  • Prowadzimy badania poruszające ważne tematy społeczne, które pozwalają nam lepiej rozumieć współczesne wyzwania.
  • Opracowujemy nowe narzędzia, innowacyjne strategie a także tworzymy rekomendacje doskonalące system gospodarczy.
  • Doskonalimy nasz warsztat badawczy i dydaktyczny oraz infrastrukturę.

Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczeństwa

• Prowadzimy badania w obszarach inteligentnych miasto polityki i sensorycznej
  • Współpracujemy z biznesem, lokalnymi władzami i organizacjami non-profit.
  • Dążymy do synergii działań z innymi uczelniami w ramach Związki Uczelni Fahrenheita.
  • Współpracujemy z przedszkolami, szkołami podstawowymi i średnimi by promować ideę zrównoważonego rozwoju.

Cel 12 - Odpowiedzialna konsumpcja

• Wprowadzamy zagadnienia o odpowiedzialnej konsumpcji do programów studiów.
  • Dajemy przykład oszczędzając energię elektryczną i stosując recykling.
  • Wdrażamy elektroniczny obieg dokumentów we wszystkich jednostkach Wydziału.
  • Poszukujemy systemów pozwalających na odpowiedzialne zużycie energii elektrycznej i cieplnej w budynku.

Uważamy jednak, że wspólnie z naszymi interesariuszami możemy zrobić więcej, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące tego, jakie działania możemy razem realizować, a także które cele powinniśmy wspierać w przyszłości. Zapraszamy do zgłaszania inicjatyw pisząc na adres:

elzkarwo@pg.edu.pl