Data dodania: 2024-07-04
Wywiad ze studentką International Management WZiE Shazrą Khalid
Jak się nazywasz i skąd pochodzisz?
Nazywam się Shazra Khalid i pochodzę z Islamabadu w Pakistanie.
Jaki kierunek studiujesz?
Zapisałam się na studia magisterskie z zarządzania międzynarodowego.
Jak to się stało, że rozpoczęłaś studia w Polsce na WZiE?
Szukałam różnych uniwersytetów, aby zdobyć wyższe wykształcenie i podczas tych poszukiwań natknęłam się na artykuł mówiący o tym, że polskie uniwersytety są jak ukryty klejnot. Chociaż Polska jest mniej znana w obszarze studiów międzynarodowych, jest to piękny i przyjazny kraj o wysokim standardzie edukacji.
Dlaczego wybrałeś ten kierunek i tę uczelnię?
Podczas badania polskich uniwersytetów odkryłem, że Politechnika Gdańska jest wysoko ceniona przez międzynarodowe firmy rekrutujące studentów. Uczelnia oferuje szeroki zakres różnorodnych dziedzin, a akredytacja AMBA, którą posiada kierunek, umocniła moją decyzję.
Z jakich krajów pochodzą ludzie z Twojej grupy?
Miałem szczęście mieć bardzo zróżnicowaną grupę, ze studentami pochodzącymi z Włoch, Indii, Austrii, Turcji, Chin, Hiszpanii, Niemiec, Francji, USA i innych regionów Polski.
Co sądzisz o studiowaniu wśród ludzi z całego świata? Czy dobrze się ze sobą dogadujecie?
Studiowanie wśród ludzi z całego świata było dla mnie niesamowicie wzbogacającym doświadczeniem i otworzyło przede mną drzwi do różnych kultur, perspektyw i sposobów myślenia. Na początku było trochę trudno się zaprzyjaźnić ze względu na bariery językowe i kulturowe. Na szczęście nasze różne pochodzenie sprawiło, że więź stała się silniejsza na dłuższą metę, ponieważ często uczymy się od siebie nawzajem i wspieramy się w poruszaniu się w tym wielokulturowym otoczeniu. Zasadniczo studiowanie w tak zróżnicowanym środowisku było głębokim doświadczeniem, które nauczyło mnie empatii, zdolności adaptacyjnych i nauczyło doceniać piękno globalnych wzajemnych powiązań.
A jakie są Twoje plany na przyszłość? Co robisz obecnie i w jakim kierunku zawodowym zmierzasz?
Mam szczęście pracować z międzynarodową firmą jak Amazon, która naprawdę spełniła moje marzenie. Obecnie należę do zespołu ds. zgodności z przepisami ochrony środowiska, gdzie wykorzystuję swoje doświadczenie w dziedzinie nauk o środowisku wraz z najnowszą wiedzą z zakresu zarządzania. To połączenie zaprowadziło mnie do awansu w ciągu zaledwie dwóch lat. Jestem entuzjastycznie nastawiona do dalszej nauki i rozwoju w tej firmie.
Czy masz jakieś szczególne wspomnienie związane ze studiowaniem na WZiE?
Przejście od przedmiotów takich jak toksykologia i ekologia do ekonomii i finansów nie było łatwym zadaniem. Pamiętam jednak, jak mój profesor ekonomii, mimo że był starszym wykładowcą z napiętym harmonogramem, poświęcił dodatkowy czas, aby nauczyć mnie podstaw i pomóc mi rozwiązywać problemy. Jego poświęcenie zrobiło na mnie duże wrażenie, które pamiętam do dziś.
Co chciałbyś powiedzieć dziś osobom, które podobnie jak Ty wybierają kierunek studiów i ścieżkę kariery? O czym warto pamiętać w tym ważnym momencie życia?
Tym, którzy wybierają swoje studia i ścieżkę kariery, chce powiedzieć, abyście podążali za swoją pasją i byli otwarci na zmiany. Nie wahajcie się odkrywać nowe dziedziny i zmieńcie kierunek w razie potrzeby. Szukajcie mentorów, którzy udzielą wam wskazówek i wsparcia; ich doświadczenie może być nieocenione w waszej podróży.
Jakie są Twoje ulubione miejsca w Trójmieście?
Jestem absolutnie zakochana w plaży Redłowo w Gdyni, wędrówka, widok, woda wszystko jest w dziewiczym stanie i absolutnie oszałamiające. Polecam to miejsce każdemu, kto odwiedza Trójmiasto!
-
2024-11-04
Rozwój współpracy z uczelniami w Indiach
-
2024-10-31
Pamięć, która trwa