Wywiad z Michałem Boszke studentem Zarządzania Inżynierskiego WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-18

Wywiad z Michałem Boszke studentem Zarządzania Inżynierskiego WZiE

Michał Boszke
Zdjęcia: Joanna Szakoła
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Michałem Boszke studentem Zarządzania Inżynierskiego, a także członkiem Wydziałowej Rady Studentów WZiE. Co sądzi o wyjazdach w ramach programu Erasmus+, co planuje robić po studiach i jakie widzi zalety studiowania na naszym Wydziale?
Na jakim kierunku studiujesz i jakie zawody można po nim wykonywać?

Studiuję Zarządzanie Inżynierskie, po którym można być np. project managerem i inżynierem jakości w fabryce. Można także założyć własną firmę

Jak tu trafiłeś? Dlaczego wybrałeś ten kierunek i tę uczelnię?

Wybrałem tę uczelnię, bo mój brat tutaj studiował, a kierunek brzmiał fajnie,

Czy widzisz jakieś zalety studiowania na naszym wydziale?

Tak, tutaj z łatwością połączyć studiowanie z dodatkową pracą lub pracą w kołach naukowych bądź samorządzie studenckim.

Należysz do Wydziałowej Rady Studentów — czym się zajmuje taka rada?

W radzie zajmujemy się głównie organizacją wydarzeń na Wydziale, żeby czas na uczelni płynął nam milej.

Którego nauczyciela / nauczycielkę WZiE cenisz najbardziej i dlaczego?

Pana doktora Sebastiana Wilczewskiego, ponieważ nauczył mnie na swoim przedmiocie sztuki prezentowania. Często  wykorzystuję tę umiejętność w życiu.

Wiem, że wyjechałeś na wymianę studencką Erasmus. Gdzie byłeś i czy było warto?

Tak, byłem w Chorwacji w Splitcie. Bardzo polecam wszystkim wyjazd na Erasmusa, ponieważ daję to  inne spojrzenia na świat. Można poznać nowych ludzi, ulepszyć swój język i zobaczyć piękne widoki.

Jakie są Twoje plany zawodowe na przyszłość?

Będę zakładał własną firmę.

Czy masz jakieś wspomnienie związane ze studiowaniem na WZiE, które szczególnie utkwiło Ci w pamięci?

Pamiętam jak podczas sesji potrafiliśmy się w szóstkę uczyć razem na Discordzie. W ten sposób uczyliśmy się przez długi czas i skutecznie, bo prawie zawsze zdawaliśmy zaliczenia.

Co chciałbyś powiedzieć osobom, które dziś, tak ja ty kiedyś, wybierają studia i własną ścieżkę kariery? O czym warto pamiętać w tym ważnym momencie w życiu?

Jak będziecie chcieli pojechać na Erasmusa to najlepiej w semestrach zimowych, czyli w 3 semestrze i 5 semestrze. Próbujcie jak najwięcej nowych doświadczeń, idźcie do Samorządu Studenckiego, kół naukowych, tam nauczycie się pełno życiowych rzeczy.

Co lubisz robić po uczelni? Masz jakieś pasje / hobby?

Tak, chodzę na basen, lubię pływać kraulem i żabką.

Jakie są Twoje ulubione miejsca w Trójmieście, które warto odwiedzić?

Bulwar w Gdyni.

Więcej wywiadów ze studentami i absolwentami WZiE

Do 14 lipca trwa rekrutacja na studia rekrutacji na studia licencjackie i inżynierskie na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Zapraszamy!

Więcej na temat rekrutacji