Wizyta Hochschule Niederrhein University of Applied Sciences | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-05

Wizyta Hochschule Niederrhein University of Applied Sciences

Hochschule Niederrhein University
W dniach 20 -24.05 2024 gościliśmy na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG wykładowców z Hochschule Niederrhein University of Applied Sciences, prof. Martina Wenke, prodziekana Faculty of  Business Administration and Economics oraz prof. Haralda Vergossena

Prof. Martin Wenke poprowadził dla studentów wykład i ćwiczenia w ramach zajęć: Essentials of Micro- and Macroeconomics, a także wykład Entrepreneurship. Natomiast  Prof. Harald  Vergossen  przeprowadził całodniowe warsztaty Production-Distribution Game - Beer-Game dla studentów Koła Naukowego Innowacji.

"Warsztaty Beer Game z prof. Harald Vergossen'em pomogły nam praktycznie zrozumieć, jak działają łańcuchy dostaw i to, jak kluczowa jest komunikacja w zespole. Ogromnie zaciekawiło nas to, że będąc w różnych zespołach, popełnialiśmy podobne błędy. Co więcej, prof. Vergossen jest niesamowicie sympatycznym człowiek z ogromną wiedzą i pasją do tego co robi." - podsumowuje Aleksandra Łada, Przewodnicząca Koła Naukowego Innowacji.

"Program Erasmus+ to program promujący współpracę międzynarodową w wielu obszarach. Najczęściej studenci interesują się możliwościami wyjazdów semestralnych na inną uczelnię. Ale warto także pamiętać, że możemy też zapraszać na nasz wydział wykładowców i naukowców z innych uczelni, a tym samym wzbogacać ofertę edukacyjną dla naszych studentów i jednocześnie pogłębiać istniejące kontakty dydaktyczne i naukowe.” - dopowiada dr Katarzyna Stankiewicz, wydziałowy Koordynator Programu Erasmus+.

Współpraca z Hochschule Niederrhein University of Applied Sciences jest bardzo owocna i co roku  poszerzana o kolejne działania. W kwietniu tego roku, we współpracy między innymi z tym Uniwersytetem zorganizowany został na naszym Wydziale Intensive Week w ramach projektu Circular Economy–Sustainability Hackathon . Prowadzone są także rozmowy nad rozwojem dotychczasowej współpracy.