Wywiad z Martyną Gonsiorowską absolwentką Zarzadzania na WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-27

Wywiad z Martyną Gonsiorowską absolwentką Zarzadzania na WZiE

Martyna
Zdjęcia: Joanna Szakoła
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Martyną Gonsiorowską, absolwentką studiów licencjackich na kierunku Zarządzanie w jęz. angielskim i studiów magisterskich International Management. Obecnie kontynuuje naukę w Szkole Doktorskiej PG w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Dlaczego wybrała nasz Wydział, które miejsce w Trójmieście poleca i jaką dobrą rade chce przekazać młodszym rocznikom?

Na jakim kierunku studiowałaś na WZiE?

Studiowałam na Wydziale Zarządzania i Ekonomii (WZiE) kierunek Management na licencjacie, a na studiach magisterskich International Management.

Jak tu trafiłaś? Dlaczego wybrałeś ten kierunek i tę uczelnię?

Bardzo zależało mi, aby studiować na Politechnice, ze względu na jej renomę oraz wysoką jakość kształcenia. Dodatkowo, podczas rekrutacji przyciągnęła mnie możliwość studiowania w języku angielskim. Byłam przekonana, że będzie to ogromnym atutem przy poszukiwaniu pracy oraz umożliwi mi rozwój kariery zawodowej na arenie międzynarodowej.

Jakie zawody można wykonywać po tym kierunku? Co robią Twoi znajomi z roku?

Olbrzymim atutem tego kierunku jest to, że daje on wiele możliwości zawodowych. Dzięki różnorodnym przedmiotom w programie, moi znajomi z roku znaleźli pracę w różnych sektorach. Część z nich pracuje w księgowości, marketingu, e-commerce a inni znaleźli pracę w HR-ach. Niektórzy z moich kolegów i koleżanek z tego okresu już teraz zajmują wysokie stanowiska managerskie.

A jakie są Twoje plany na przyszłość? Czym się dziś zajmujesz i w którą stronę zawodową podążasz?

Od razu po ukończeniu studiów magisterskich zdecydowałam się rozpocząć studia doktoranckie w naszej Szkole Doktorskiej. Moje najbliższe plany z pewnością obejmują dalszą pracę nad doktoratem i rozwój naukowy.

Czy masz jakieś wspomnienie związane ze studiowaniem na WZiE, które szczególnie utkwiło Ci w pamięci?

Trudno mi wskazać pojedyncze wspomnienie, ale z pewnością wspominam cały ten okres bardzo pozytywnie.

Co chciałbyś powiedzieć osobom, które dziś, tak ja ty kiedyś, wybierają studia i własną ścieżkę kariery?

Chciałabym powiedzieć, że warto się angażować we wszystkie aktywności, które spotykają nas podczas zajęć. Z własnego doświadczenia wiem, że studia to nie tylko nauka teoretyczna. W tym krótkim czasie zdobywamy również wiele innych umiejętności, takich jak komunikacja, praca w zespole, zarządzanie czasem i rozwiązywanie problemów. Są one bardzo ważne w każdej karierze. Chciałbym również dodać, że według mnie najszybszą drogą do rozwoju kariery jest połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką. Już podczas studiów licencjackich udało mi się zdobyć staż w międzynarodowej firmie, gdzie przez lata mogłam się rozwijać i zdobywać cenne doświadczenie. Gorąco polecam przyszłym studentom ubiegać się o praktyki i staże, choćby te wakacyjne. Dzięki temu Wasza kariera może nabrać tempa już na wczesnym etapie.

Jakie są Twoje ulubione miejsca w Trójmieście, które warto odwiedzić?

Główne Miasto Gdańsk to wyjątkowe miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić i zwiedzać pieszo. Najlepiej wybrać się tam rano lub w mniej turystycznych miesiącach, ponieważ latem może być tam naprawdę tłoczno. Polecam również wybrać się na Wyspę Sobieszewską, jest ona oddalona od centrum miasta około 15 minut jazdy samochodem. Jest to spokojne miejsce z widokiem na Zatokę Gdańską, które również warto odwiedzić.

Więcej wywiadów ze studentami i absolwentami WZiE

Do 14 lipca trwa rekrutacja na studia rekrutacji na studia licencjackie i inżynierskie na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Więcej na temat rekrutacji