Wywiad z Dominiką Cisłowską studentką Zarządzania inżynierskiego WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-27

Wywiad z Dominiką Cisłowską studentką Zarządzania inżynierskiego WZiE

Dominika Cisłowska
Fot. Joanna Szakoła
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Dominiką Cisłowską studentką Zarządzania Inżynierskiego na WZiE. Dlaczego wybrała ten kierunek, jakiej pracy ma zamiar szukać po ukończeniu studiów i czym się zajmuje jako przewodnicząca Wydziałowej Rady Studentów WZiE? 

Na jakim kierunku studiujesz na WZiE, na którym roku? 

Jestem studentką II roku Zarządzania Inżynierskiego.

Jak tu trafiłaś? Dlaczego wybrałeś ten kierunek i tę Uczelnię?

Od zawsze marzyła mi się uczelnia w Gdańsku, nie tak daleko oddalonego od mojego rodzinnego miasta, a biorąc pod uwagę to, że uczyłam się na kierunku matematyczno-fizycznym wiedziałam, że uczelnia techniczna będzie odpowiednim wyborem. Padło na Zarządzanie Inżynierskie, ponieważ bardzo mi się spodobało to jak bardzo unikalny to kierunek. Łączy w sobie zarówno kompetencje miękkie jak i te inżynierskie, techniczne, a co więcej — otwiera możliwości na bardzo wiele perspektyw zawodowych.

Jakie zawody można wykonywać po tym kierunku? 

Wszystko zależy od tego, do czego mamy, bądź złapiemy aspiracje. Po tym kierunku z pewnością można zasiąść na miejscu menedżerskim, zajmować się zarządzaniem różnego rodzaju procesami, lub zasobami ludzkimi czy finansami przedsiębiorstw. Nadzorowanie produkcji, jakości produktu, projektów, a także koordynowanie technologiami IT to tylko jedne z licznych zawodów, jakie mogą w przyszłości wykonywać studenci tego kierunku.

Czy widzisz jakieś plusy, zalety studiowania na naszym Wydziale?

Przede wszystkim od samego początku studiów mamy do czynienia ze współpracą w grupach. Dzięki temu wiemy jakie role możemy potencjalnie odgrywać w zespole i na rynku pracy. Ponadto na naszym wydziale jest wiele możliwości do rozwoju nie tylko na samych zajęciach, ale także uczestnictwo w Kołach Naukowych, a także w naszej wspaniałej Wydziałowej Radzie Studentów!

Jesteś przewodniczącą Rady Wydziałowej Studentów WZIE. Czym się zajmuje taka rada i co należy do Twoich zadań?

WRS to grupa osób naszego wydziału, która jest przede wszystkim bezpośrednią formą kontaktu między studentami a Władzami Wydziału. Ponadto do naszych zadań należy kontakt ze starostami grup kierunkowych. Kolejną z głównych aktywności jest organizacja wielu wydarzeń, takich jak Wigilia wydziałowa czy Piknik ZiE, które mają na celu zrzeszenie i integrację studentów oraz pracowników.  Jako przewodnicząca WRSu skupiam się na tym, aby współpraca w naszej grupie przebiegała jak najefektywniej, a wydarzenia, które organizujemy, były przyjazne studentom. Jako przedstawicielka studentów kontaktuję się z władzami Wydziału i całej Uczelni.

Którego nauczyciela / nauczycielkę WZiE lubisz najbardziej i dlaczego?

Będąc na 4 semestrze, śmiało mogę przyznać, że było wielu prowadzących, których zawsze będę miło wspominać.

Czy poznałaś fajnych ludzi na studiach? Opowiedz coś o nich.

Niektórzy mówią, że studia to ludzie — szczerze się z nimi zgadzam. Od samego początku studiów, czyli od obozu Adapciak na mojej drodze staje mnóstwo wspaniałych i życzliwych osób, z którymi mam szansę współpracować nie tylko w trakcie zajęć, ale też działając aktywnie w życiu Wydziału czy Uczelni. Kontakt z drugim człowiekiem od zawsze stanowił ważną część mojego życia, a odkąd studiuję, moje grono znajomych się znacznie poszerzyło. 

Jakie są Twoje plany zawodowe na przyszłość? 

Jeszcze nie wiem na 100%, w którym kierunku podążę, ale bardzo spodobała mi się wizja pracy jako project manager lub w zawodzie związanym z marketingiem.

Czy masz jakieś wspomnienie związane ze studiowaniem na WZiE, które szczególnie utkwiło Ci w pamięci?

Już teraz było sporo takich momentów, ale chyba takim, które będzie mi się zawsze dobrze kojarzyć, była symulacja procesu produkcji realizowaną na pierwszych zajęciach z zarządzania produkcją. W jej trakcie tworzyliśmy własne telefony. Było to ciekawe przeżycie, ponieważ kreowaliśmy własną mini fabrykę dzięki, której mogliśmy wczuć się w role pracowników tej prawdziwej. Ja byłam wówczas inżynierem produkcji i kontrolowałam czas wykonywania poszczególnych zadań, a następnie z liderem zespołu musiałam analizować, jak zoptymalizować czynności, by zwiększyć jak najbardziej efektywność grupy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Co chciałbyś powiedzieć osobom, które dziś, tak jak ty kiedyś, wybierają studia i własną ścieżkę kariery? O czym warto pamiętać w tym ważnym momencie w życiu?

Warto pamiętać, by podążać za głosem serca i własnego sumienia. Nie kierować się za tym, co twierdzą inni, czy iść tą samą ścieżką co znajomi, z którymi byliśmy razem w klasie czy szkole. Ze znajomymi zawsze można się spotkać po zajęciach. Warto wybrać to miejsce, dzięki któremu będziemy w przyszłości czuć się spełnieni i szczęśliwi. 

Co lubisz robić po szkole? Masz jakieś pasje / hobby? 

Tak jak wspominałam wcześniej — kontakt z drugim człowiekiem jest dla mnie bardzo ważny, więc bardzo lubię wychodzić ze znajomymi i spędzać czas z nimi. Dla chwili relaksu często sięgam po gitarę, a kiedy jest dobra pogoda szczególnie w okresie wiosenno-letnim wybieram się na rolki bądź rower. 

Jakie są Twoje ulubione miejsca w Trójmieście, które warto odwiedzić?

Zdecydowanie jednym z lepszych miejsc do odpoczynku jest wybranie się na plażę. Z racji, że przez rok mieszkałam w Brzeźnie, plaża tam była bardzo często przeze mnie odwiedzana. Wybranie się na zachód słońca na plażę w Gdyni, jest też świetnym doświadczeniem. Spacer po Starym Mieście ulicą Długą, czy wzdłuż Motławy również. Nie ważne ile razy się tam wybieram, zawsze dostrzegam coś nowego, czego wcześniej nie zauważyłam.

Więcej wywiadów ze studentami i absolwentami WZiE


 Więcej na temat rekrutacji

436 wyświetleń