Nowe oferty wyjazdów zagranicznych dla studentów i pracowników | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-01-18

Nowe oferty wyjazdów zagranicznych dla studentów i pracowników

wyjazd
Na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej pojawiły się nowe oferty wyjazdów zagranicznych dla studentów i pracowników. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i przekazania ich zainteresowanym studentom.  

Organizator: Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD)

Kto może wziąć udział w programie?

Grupy studentów (od 10 do 15 osób) jednego kierunku lub jednego koła naukowego od drugiego semestru studiów I stopnia i wszystkich semestrów studiów II stopnia oraz jeden nauczyciel akademicki (etatowy pracownik uczelni).

termin naboru: do 1.02.2024 r.;

więcej informacji: https://pg.edu.pl/international/2024-01/dotacje-na-podroze-grupowe-do-niemiec-dla-grup-studenckich-zloz-wniosek.

Co musi zawierać program podróży?

Program podróży musi obejmować dłuższe odwiedziny na co najmniej dwóch niemieckich uczelniach, w trakcie których studenci uczestniczą w wykładach oraz ewentualnie ćwiczeniach, spotykają niemieckich nauczycieli akademickich i studentów, uczestniczą w prezentacjach lub dyskusjach. Wieczorami i w weekend realizowany jest program turystyczny podróży.


Wysokość dotacji na podróż

Wysokość dotacji wynosi 50 euro na dzień podróży dla każdego uczestnika (poza maksymalnie 15 studentami dotację otrzyma tylko jeden nauczyciel akademicki).


Jak aplikować o środki w programie?

Wnioski w programie składają nauczyciele akademiccy polskich uczelni. Wzór jest dostępny na stronie programu. Wypełniony dokument należy wysłać na adres mailowy: szmurlo@daad.de.

Więcej informacji

 

organizator: TU Berlin

Kto może wziąć udział w Szkole Letniej?

Studenci studiów I i II stopnia, doktoranci, nauczyciele akademiccy, naukowcy oraz pracownicy administracyjni. 


W jakich terminach odbędzie się Szkoła Letnia?

Szkoła Letnia odbędzie się w dniach 1 lipca - 23 sierpnia. Poszczególne kursy trwają od 2 do 4 tygodni. Studenci mogą wybrać kurs w jednym z poniższych terminów: kursy stacjonarne: 1-12 lipca lub 15 lipca - 9 sierpnia lub 12-23 sierpnia oraz kursy online: 15 lipca - 9 sierpnia lub 12-23 sierpnia. 
 

Na jakie kursy można się zapisać w ramach Szkoły Letniej? 

Studenci mają do wyboru 20 kursów w formie stacjonarnej oraz 1 kurs w formie online, w tym m.in.: Engineering Innovation, Sustainable Buildings: Principles and Modelling, CanSat: Satellite Design, Innovation & Entrepreneurship czy Fly High: Drones for the Public Benefit i wiele innych. Listę wszystkich kursów w wraz z opisami można znaleźć tutaj


Czy za udział w Szkole Letniej otrzymam punkty ECTS?

Tak, w zależności od wybranego kursu uczestnicy otrzymają od 3 do 5 punktów ECTS. 


W jakim języku będą prowadzone zajęcia?

Zajęcia w ramach Szkoły Letniej będą prowadzone w języku angielskim. 


Jaki jest koszt udziału w Szkole Letniej?

Udział w Szkole Letniej jest płatny. Każdy uczestnik przy rejestracji musi wpłacić opłatę rejestracyjną w wysokości 60 euro, a następnie w zależności od wybranego kursu opłacić swój udział. Ceny za kurs wahają się od 550 euro do 2470 euro za kurs stacjonarny oraz 1080 euro za kurs online. Niestety, nie ma możliwości, aby na wyjazd otrzymać z Politechniki Gdańskiej dofinansowanie w ramach programu Erasmus+. 

Co organizatorzy zapewniają organizatorzy w ramach opłaty za udział?
- program socjalny (wycieczki, bilety wstępu do muzeów, aktywności sportowe itp.),
- bilety na komunikację miejską w Berlinie,
- dostęp do Wi-Fi i biblioteki uczelnianej. 

Więcej informacji

252 wyświetleń