Data dodania: 2025-10-31
Wymiana wiedzy o nowoczesnej dydaktyce z University of Ljubljana
 
  Lidija Baloh specjalizuje się w rozwoju kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich, cyfryzacji procesów edukacyjnych i projektowaniu nowoczesnych metod nauczania. Jej wizyta umożliwiła wymianę doświadczeń, poznanie dobrych praktyk oraz dyskusję nad przyszłością dydaktyki w szkolnictwie wyższym.
Podczas wizyty Lidija zaprezentowała zakres działalności Pedagogical Laboratory na University of Ljubljana, przestrzeni, w której teoria spotyka się z praktyką, a kreatywność z nowoczesnymi podejściami dydaktycznymi. Laboratorium jest wydziałowym centrum rozwoju i inspiracji, wspierające nauczycieli w doskonaleniu metod nauczania oraz przygotowujące studentów na wyzwania współczesnego świata edukacji.
W trakcie spotkania omówiono m.in.:
- współczesne podejścia do pracy ze studentami pokolenia Z,
- współpracę z biznesem prowadzoną na wydziałach związanych z zarządzaniem,
- wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji w dydaktyce,
- nowoczesne metody nauczania oraz metody rozwoju kompetencji dydaktycznych nauczycieli,
- przykłady warsztatów rozwijających kompetencje dydaktyczne prowadzone w ramach Pedagogical Laboratory.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i współprowadzenie spotkań: prof. Michałowi Tomczakowi, Mateuszowi Dobrzyńskiemu, prof. Katarzynie Kubiszewskiej, prof. Anecie Sobiechowskiej, Mariuszowi Krzyżanowskiemu oraz prof. Katarzynie Stankiewicz za zainicjowanie i umożliwienie przyjazdu Lidiji. Stroną przyjmującą gościa była Alina Guzik.

- 
          2025-10-31 Odeszli od nas. Cześć ich pamięci
- 
          2025-10-31 10. edycja Budżetu Obywatelskiego PG