Data dodania: 2023-11-22
Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na WZiE
Pierwszego dnia odbyło się spotkanie studentów z Panią Agnieszką Majewską dyrektorką Biura Rzecznika MSP w Gdańsku oraz Florą Olszak - radczynią prawną Biura rzecznika MSP w Gdańsku. Wykład pt. Rzecznik MŚP jako organ ochrony prawa - przybliżył studentom rolę Rzecznika oraz zakres kompetencji rzecznika MŚP. Następnie studenci wysłuchali wykładu "Teoria decyzji i skłonność do ryzyka jako elementy ekonomii behawioralnej."
Wtorek był dniem szkoleń organizowanych przez SSPG, na których poruszono między innymi takie tematy jak: jak dobrze napisać cv i zbudować ścieżkę kariery zawodowej, ścieżka do sukcesu: jak wykorzystać swój czas na studiach, personal branding na Linkedln). Tego samego dnia odbyły się warsztaty dotyczące Ekonomii Społecznej. Prowadzone były one przez Macieja Kochanowskiego, kierownika Referatu Analiz i Rozwoju w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, odpowiedzialnego za rozwój Pomorskiej Ekonomii Społecznej oraz Piotra Steca, Prezesa Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych oraz Fundacji MAPA Obywatelska.
Środa okazała się bardzo intensywna. Tego dnia przeprowadzono warsztaty dla młodzieży z I LO w Sopocie pt. „Budowanie przedsiębiorczych zespołów", panel pt. "Politechnika jest kobietą" oraz wykład dla studentów anglojęzycznych pt. "Financing start-up projects by venture capital funds", który cieszył się tak dużą popularnością, że zabrakło miejsc siedzących.
W kolejnym dniu miały miejsce targi przedsiębiorczości, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Można było na nich spotkać przedstawicieli firm i instytucji, w tym: Inkubatora Starter, Nordei, Phinance S.A., Santander Banku, Southwestern Advantage i PZU. Ten dzień był również poświęcony licealistom i warsztatom pt. "Praca zespołowa kluczem do sukcesu przy realizacji dużych projektów awiacyjnych - warsztaty z Inżynierami firmy Boeing”, „Kreatywny przedsiębiorca - kreatywny zespół", „Czy przedsiębiorca potrzebuje kreatywności?”. Na koniec studenci mogli wysłuchać porad na temat umiejętności oczekiwanych przez pracodawców.
Ostatni dzień spędziliśmy na wizytach w przedsiębiorstwach, gdzie można było zobaczyć jak wygląda w nich codzienna praca.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej dużej inicjatywy.
-
2024-11-04
Rozwój współpracy z uczelniami w Indiach
-
2024-10-31
Pamięć, która trwa