Akredytacja AMBA dla studiów MBA i kierunku International Management | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-09-20

Akredytacja AMBA dla studiów MBA i kierunku International Management

amba
Z wielką dumą informujemy, że kierunek studiów magisterskich International Management (Zarządzanie w jęz. angielskim) oraz studia International MBA in Strategy, Programme and Project Management na Politechnice Gdańskiej otrzymały akredytację Association of MBAs (AMBA) na kolejne 5 lat.

AMBA to organizacja będąca najważniejszym autorytetem w dziedzinie kształcenia biznesowego, która wyróżnia tylko czołowe programy na świecie. Jest też jedynym profesjonalnym stowarzyszeniem członkowskim, które łączy studentów i absolwentów MBA, akredytowane szkoły biznesu i pracodawców MBA globalnie. Od ponad 50 lat organizacja stoi na czele doskonałości i pionierskich innowacji jako bezstronny autorytet w dziedzinie executive education. Akredytacja AMBA jest najstarszym i najbardziej prestiżowym międzynarodowym wyróżnieniem.

Uzyskana akredytacja potwierdza najwyższy poziom edukacji biznesowej i jest przyznawana tylko najlepszym studiom w dziedzinie zarządzania. Posiadają ją programy Master of Business Administration (MBA), Master of Business Management (MBM) oraz Doctor of Business Administration (DBA) tylko w 2% najlepszych szkół biznesu na świecie.

„Uzyskanie reakredytacji AMBA to sukces i zaszczyt dla całej naszej społeczności. Bardzo doceniam ciężką pracę wszystkich, którzy przyczynili się do jego osiągniecia. Cieszę się, że zewnętrzne instytucje kierujące się wysokimi wymaganiami i rygorystycznym procesem oceny przyznają nam najwyższe noty. Na nagrody tej rangi pracujemy niestrudzenie nie tylko podczas procesu akredytacji, ale też każdego innego dnia. Cieszę się, że komisja to dostrzegła”. - mówi dr hab. Małgorzata Gawrycka, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

"Z ogromną ulgą i radością przyjęłam informację o uzyskaniu 5-letniej reakredytacji AMBA. Przygotowanie do wizyty reakredytacyjnej to proces długi i trudny. Komisja akredytacyjna była pod szczególnym wrażeniem wprowadzonego na PG programu "Hey! Are you OK?", a także dojrzałej i odważnej decyzji do utworzenia konsorcjum Fahrenheita. Uznanie zyskała również spójna i sprzyjająca rozwojowi ścieżka programowa MBA. Zespół akredytacyjny nie osiada na laurach, a zabiera się za kolejne zadania bo rozwój i doskonalenie to proces ciągły, który nigdy się nie kończy". - dodaje dr Marta Kuc-Czarnecka, pełnomocnik Dziekana ds. akredytacji AMBA.

Osiągnięcie tego prestiżowego wyróżnienia jest wielkim sukcesem i efektem wspólnej pracy wielu osób. Wyrażamy naszą wdzięczność wobec władz, w tym Pana Rektora prof. dr hab. inż. Krzysztofa Wilde, Prorektorów Politechniki Gdańskiej oraz wykładowców, studentów, absolwentów, partnerów biznesowych, wszystkich pracowników Wydziału Zarządzania i Ekonomii, a także całej uczelni za dbanie o najwyższą jakość naszej działalności i wsparcie w procesie starania się o akredytację.

W wymagającym procesie oceniane były m.in. warunki studiowania, programy, kwalifikacje kadry i osiągnięcia studentów. Aby uzyskać akredytację AMBA, trzeba się poddać wnikliwej ocenie specjalnej komisji, w skład której wchodzą przedstawiciele innych wyróżnionych uczelni.

Więcej na temat stowarzyszenia AMBA