Udział Pracowników WZiE w Konferencjach Naukowych na Ukrainie. | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-21

Udział Pracowników WZiE w Konferencjach Naukowych na Ukrainie.

byli
Prof. Błażej Prusak i prof. Oleksandr Melnychenko uczestniczyli w III Międzynarodowej Konferencji naukowo-praktycznej realizowanej w formie online: "Aktualny stan, problemy i perspektywy rozwoju biznesu, systemów finansowo-kredytowych.

Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Finansów Wydziału ZiE PG wraz z Uczelniami z Ukrainy. Podczas wykładów udało się omówić szerokie koło pytań, dotyczące aktualnych problemów naukowych w Polsce i UE, przedstawić współczesne metody badawcze wykorzystywane przez naukowców, wesprzeć ukraińską naukę i uczelnie w ich pragnieniu rozwoju w obecnych warunkach funkcjonowania. Celem konferencji było również omówienie praktycznych problemów biznesowych, systemów kredytowych, finansowych i księgowych.

Zostały omówione takie tematy, jak:

• symbolika barw w finansach,
  • nowoczesne możliwości i problemy w obliczeniach detalicznych dla podróżnych w UE,
  • aspekty finansowe powojennej odbudowy infrastruktury krytycznej w krajach świata,
  • formułowanie kierunków strategicznych dla zapewnienia bezpieczeństwa narodowego Ukrainy,
  • konieczność dostosowania kultury korporacyjnej i funkcjonalności menedżerskiej,
  • oszacowanie konkurencyjności produktów przy użyciu integralnego wskaźnika,
  • role oprogramowania w systemie szkoleniowym księgowo-analityk.