Spotkanie z Dyrektorem Biura Rzecznika MŚP w Gdańsku | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-06-14

Spotkanie z Dyrektorem Biura Rzecznika MŚP w Gdańsku

MSP
W środę 7.06.2023 na WZiE w ramach cyklicznych spotkań "Za Kulisami Biznesu" gościliśmy dwie przedstawicielki Terenowego Biura Rzecznika MŚP w Gdańsku: Panią mecenas Agnieszkę Majewską oraz Panią mecenas Florę Olszak. 

Prawniczki opowiadały o uprawnieniach Rzecznika w postępowaniach w obronie praw przedsiębiorców w sprawach spornych z organami administracji państwowej.

W kontekście spraw toczących się od kilku lat (Terenowe Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Gdańsku powołano 20 maja 2019 r., powołanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców nastąpiło 22 czerwca 2018 r.) - przedstawione zostały liczne bardzo ciekawe, ale i zatrważające przykłady zmagania się przedsiębiorców oraz prawników Rzecznika z machiną administracyjną w warunkach niedoprecyzowanych aktów prawnych oraz władczej postawy samych urzędów. Zaprezentowano przykłady wykorzystywania luk prawnych oraz nadinterpretacji obowiązującego prawa przez ZUS, organy skarbowe, organy celne oraz instytucje kontrolne w okresie pandemii - przeciwko funkcjonującym na rynku przedsiębiorcom. Wskazane zostały przykłady realnej i skutecznej pomocy prawnej udzielonej bezradnym w konfrontacji z urzędami przedsiębiorcom.

Podczas spotkania studenci zadawali pytania dotyczące kwestii prawnych oraz możliwości kontaktu z Biurem Rzecznika MŚP, którego usługi świadczone są dla przedsiębiorców nieodpłatnie.

Więcej informacji na temat roli i działań Rzecznika MŚP znajduje się: tutaj.

Fotorelacja z wydarzenia

180 wyświetleń