Konferencja OPTO 2023 Gdańsk, 17-21 lipca | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-12

Konferencja OPTO 2023 Gdańsk, 17-21 lipca

konferencja
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji OPTO 2023 Gdańsk, która odbędzie się w dniach 17-21 lipca w Katedrze Metrologii i Optoelektroniki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

OPTO 2023 to międzynarodowa konferencja organizowana corocznie przez różne koła studenckie. Tematyka spotkania obejmuje optykę, fotonikę i dziedziny pokrewne. Staramy się zapewnić studentom i młodym naukowcom z (głównie) Europy szansę na zaprezentowanie i omówienie ich najnowszych osiągnięć naukowych. Zapraszając wybitnych naukowców z całego świata jako zaproszonych prelegentów, dążymy do ustanowienia wysokiego standardu naukowego.

Podczas spotkania młodzi naukowcy mają szansę nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, uczestnicząc w fascynujących wykładach, ale także zdobyć cenne doświadczenie w prezentowaniu swoich badań i doskonaleniu umiejętności miękkich. Rozwój zawodowy odgrywa kluczową rolę w edukacji młodych naukowców. Chcąc, aby konferencja miała duży wpływ na karierę młodych naukowców, zapewniamy specjalne sesje poświęcone tym zagadnieniom. Jest to również wyjątkowa okazja do nawiązywania kontaktów, ponieważ spotkania gromadzą dużą liczbę studentów studiujących tę samą dziedzinę.

W tym roku konferencja odbędzie się już po raz 18.

Strona konferencji

Na konferencji zaprezentowany zostanie projekt Politechniki Gdańskiej OPT iGEN SANITAS realizowany przez interdyscyplinarny zespół. Celem inicjatywy jest opracowanie systemu wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia ogniska choroby zakaźnej. W rozwiązaniu zastosowane zostaną czujniki biofotoniczne do wykrywania markerów wirusa SARS-CoV-2 w ściekach.

Patronat nad konferencją objęli:

• Jego Magnificencja Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde,
  • Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii prof. Małgorzata Gawrycka,
  • Dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki prof. dr hab. inż. Jacek Stefański.

Konferencja jest realizowana dzięki funduszom z Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu Nauka dla Społeczeństwa