Stypendium RADON dla studentki International Management | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-01-07

Stypendium RADON dla studentki International Management

radon
Alina Guzik (AG): Serdecznie gratuluję przyznania Pani stypendium Rektora w programie RADON Supporting Most Talented Students, który jest częścią inicjatywy IDUB. Na jakim kierunku Pani studiuje?  

Martyna Gonsiorowska (MG): Bardzo dziękuję, studiuję na studiach II stopnia na kierunku International management. Jestem obecnie na drugim roku.

AG: Jakie są Pani zainteresowania naukowe i jakie tematy Panią pasjonują?

MG: Głównie interesuję się zarządzaniem wiedzą, ostatnio również tematyką związaną z ryzykami związanymi z wiedzą we współczesnych organizacjach. Najnowsze publikacje na temat jak COVID-19 i pandemia wpłynęły na funkcjonowanie organizacji, na zarządzanie podczas pracy zdalnej, na cyberzagrożenia są również dla mnie bardzo interesujące. 

AG: Jak wygląda procedura składania wniosków w programie RADON? Co trzeba zrobić?

MG: Procedura składania wniosków nie jest skomplikowana. W tym roku wystarczyło wysłać wypełniony wniosek wraz z dokumentacją drogą elektroniczną pod adres radon@pg.edu.pl. Dokumenty, które należało dołączyć do wniosku można było łatwo znaleźć w regulaminie konkursu. Był to między innymi opis dotychczasowej działalności naukowej i badawczej oraz osiągnięć, program dalszej działalności, list motywacyjny, list polecający. Trzeba było również dołączyć wszelkie uzyskane nagrody, wyróżnienia, certyfikaty, stypendia.

AG: Czy zdobycie stypendium w tym programie jest trudne?

MG: Program jest głównie skierowany do studentów angażujących się w działalność badawczą uczelni, więc jeśli ktoś faktycznie aktywizuje się naukowo, jest w stanie wykazać swoją działalność i przedstawić ewentualnie osiągnięcia, to ma duże szanse na sukces. 

AG: Gdyby mogła Pani coś doradzić innym studentom starającym się w tym konkursie, co by to było?

MG: Przede wszystkim szczerze doradzam, żeby składać wniosek. Nie warto zastanawiać się jak duża jest konkurencja i jakie ma się szansę. Uważam, że zawsze warto spróbować. Tym bardziej, że cała procedura nie jest trudna i czasochłonna, więc nic nie stoi na przeszkodzie. 

Przy samym składaniu wniosków warto zadbać o dokumenty, które dołączamy. Na przykład warto postarać się o dobry opis naszej działalności naukowej, to on jest głównie brany pod uwagę, i to on świadczy o Naszej faktycznej pracy. Warto tam jasno zaznaczyć w co i kiedy się zaangażowaliśmy, moim zdaniem powinien być on dość konkretny i czytelny. Warto również postarać się o list polecający, czy to od promotora czy od kierownika projektu, który poleci nas i poświadczy naszą pracę. Myślę, że taka rekomendacja to ważne kryterium brane pod uwagę przez Komisję Oceniającą przy analizie wniosków.

AG: Co Panią pasjonuje poza nauką? 

MG: W wolnym czasie bardzo lubię gotować i próbować kuchni z całego świata. 

AG: Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę sukcesów naukowych oraz potraw, które znikają z talerza w ekspresowym tempie.  

Więcej na temat programu RADON

366 wyświetleń