Stypendium ACTINUM dla studentki Zarządzania | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-01-20

Stypendium ACTINUM dla studentki Zarządzania

actinum
Alina Guzik (AG): Gratuluję przyznania stypendium ACTINUM Program Radon Supporting Most Talented Students! Na jakim kierunku Pani studiuje?

Marta Szczerska (MS): Studiuję na 1 roku na kierunku Zarządzanie w jęz. angielskim na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG.

AG: Jakie są Pani zainteresowania naukowe?

MS: Mam szerokie zainteresowania, w których skład wchodzą zarządzanie, technologie cyfrowe oraz leadership ze szczególnym uwzględnieniem rynków azjatyckich, dlatego jako kierunek studiów wybrałam zarządzanie z możliwością poznania języka i kultury Chin. Ponadto pełnię funkcję prezesa chapteru Optica na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, co pozwala połączyć mi wszystkie moje zainteresowania oraz rozwijać je w obszarze technologii cyfrowych.

AG: Jak wygląda procedura składania wniosków w programie ACTINUM? Co trzeba zrobić?

MS: Moim pierwszym krokiem było wypełnienie wniosku, który zawierał informacje o uzyskanych wynikach z matury, średnią ocen (w moim przypadku) z liceum, osiągnięcia w konkursach czy olimpiadach, ale także informacje czy brało się udział w programie “Zdolni z Pomorza” lub czy aktywnie współpracowało się ze środowiskiem akademickim. Uzupełniony wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi wyniki nauki i prowadzonej działalności należało przesłać drogą elektroniczną do Działu Spraw Studenckich PG.

AG: Czy zdobycie stypendium w tym programie jest trudne?

MS: W tym roku złożono 33 wnioski o stypendium, z czego 11 z nich zostało pozytywnie rozpatrzonych. W mojej ocenie każda osoba, który osiąga dobre wyniki w nauce i angażuje się w dodatkowe aktywności naukowe, ma szansę zdobyć to stypendium.

AG: Gdyby mogła Pani coś doradzić innym studentom starającym się w tym konkursie, co by to było?

MS: Więcej wiary w siebie. Nie bójcie się aplikować, nie oceniajcie swoich osiągnięć zbyt surowo i z góry nie zakładajcie, że nie macie szans.

AG: Co Panią pasjonuje poza nauką?

MS: Uwielbiam podróżować, chodź w dobie Covidu nie jest to najprostsze. Lubię też uczyć się języków obcych.

AG: Jeszcze raz serdecznie gratuluję stypendium. Życzę Pani wielu wspaniałach wypraw oraz tego, aby podróżowanie stało się trochę łatwiejsze.

Zapraszamy również do przeczytania wywiadu ze stypendystką programu RADON.