Międzynarodowa konferencja – nadsyłanie zgłoszeń do 31 marca 2021 | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-03-04

Międzynarodowa konferencja – nadsyłanie zgłoszeń do 31 marca 2021

Zaproszenie do udziału w międzynarodowej konferencji

W dniach 27-28 maja 2021 odbędzie się międzynarodowa konferencja (on-line) „Workers and Firms in Global Production Networks – Policy Implications”, organizowana przez grupę badawczą z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem prof. Joanny Wolszczak-Derlacz.

Tematyka konferencji dotyczy głównie skutków fragmentaryzacji produkcji i wartości dodanej w handlu międzynarodowym obserwowanych na rynkach pracy. Zagadnienia obejmują analizy dotyczące płac, warunków pracy, zatrudnienia, produktywności,  prowadzone na poziomie mikroekonomicznym (pracownicy, firmy) i sektorowym.

Konferencja będzie także prezentowała wyniki badań prowadzonych w ramach projektu Wpływ globalnych sieci produkcji na zatrudnienie, płace i alokację zasobów
w warunkach heterogeniczności pracowników, firm i zadań
”,
 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, NCN.

Wykłady gościnne:

• Pol Antràs (Harvard University)
  • Daniel Baumgarten (University of Munich - LMU)
  • Holger Görg (Kiel Institute for the World Economy)
  • Bart Los (University of Groningen)

Ważne informacje:

Zapraszamy!

***

Komitet organizacyjny konferencji: Dagmara Nikulin - przewodnicząca, Joanna Wolszczak-Derlacz, Piotr Paradowski, Aleksandra Parteka, Sabina Szymczak

Kontakt: gvc@zie.pg.edu.pl