International Project Management Association

International Project Management Association to instytucja zrzeszająca i certyfikująca menedżerów projektów na całym świecie. Akredytacja IPMA jest potwierdzeniem zgodności programów kształcenia z zakresu zarządzania projektami, ze światowym standardem IPMA 4-L-C.

Politechnika Gdańska znajduje się w elitarnym gronie uczelni wyższych, które uczestniczą w Programie IPMA-Student (od 2018). Akredytowanymi kierunkami na Wydziale Zarządzania i Ekonomii są: 

  • Zarządzanie inżynierskie – stacjonarne studia I stopnia
  • Zarządzanie projektami - studia podyplomowe

Program IPMA-Student ma za zadanie przygotować studentów i absolwentów do wymagań stawianych im na globalnym rynku pracy. Certyfikat IPMA-Student stanowi podsumowanie akademickiej edukacji w zakresie zarządzania projektami oraz jest obiektywnym i rozpoznawalnym przez pracodawców świadectwem posiadanych kwalifikacji, które są uniwersalne i niezależne od branży.

Certyfikacji IPMA-Student poświęcony jest dedykowany portal ipma-student.pl, na którym znajdują się m.in. przewodnik po certyfikacji IPMA-Student, przykładowe pytania, symulator egzaminacyjny, serię przewodników, które mają pomóc w przygotowaniach do certyfikacji i wiele innych przydatnych informacji.

Więcej informacji o akredytacji IPMA