Co dają studia podyplomowe? | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-07-26

Co dają studia podyplomowe?

pg
Chcesz podnieść swoje kwalifikacje lub myślisz o zmianie branży? Zastanawiasz się, czy wybrać następne studia i co dają studia podyplomowe? Studia podyplomowe są kolejnym etapem zdobywania wykształcenia i dotyczą wąskiego, wyspecjalizowanego obszaru i konkretnej dziedziny. Wybierając studia podyplomowe, specjalizujesz się w danej tematyce, poszerzasz kompetencje i inwestujesz w swój rozwój osobisty. Sprawdź, czym są studia podyplomowe i czy warto w nie inwestować.

Studia podyplomowe - czy warto inwestować?

Zastanawiasz się, czy warto robić studia podyplomowe? Co dają studia podyplomowe? Wyboru podyplomówki dokonujesz zwykle, gdy masz już za sobą pewne doświadczenie zawodowe. Studia podyplomowe są bardzo pomocne w znalezieniu innej, lepszej pracy, czy awansowaniu w obecnej - łączą bowiem zdobyte już doświadczenie z nową, specjalistyczną wiedzą. Dlaczego jeszcze studia podyplomowe są dobrym wyborem?

• zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się najczęściej tylko w wybrane weekendy, możesz więc naukę łączyć z pracą na pełen etat lub innymi obowiązkami;
  • studia podyplomowe trwają krótko, dlatego przekazywana na nich wiedza i umiejętności są bardziej konkretne i skumulowane;
  • specjalistyczną wiedzę uzyskaną podczas studiów podyplomowych możesz od razu wykorzystać w praktyce;
  • zdobywasz konkretne umiejętności, które znacząco podniosą Twoją wartość na rynku pracy;
  • oferta studiów podyplomowych jest bardzo bogata, dlatego bez trudu dopasujesz odpowiedni kierunek do swoich potrzeb.

Studia podyplomowe - dla kogo?

Zastanawiasz się, czy studia podyplomowe są dla Ciebie? Jeśli posiadasz tytuł licencjata, inżyniera lub magistra i chcesz zdobyć dodatkowe wykształcenie, studia podyplomowe będą dla Ciebie dobrym wyborem. Studia podyplomowe możesz rozpocząć już w trakcie nauki lub dopiero po obronie pracy magisterskiej. Jeśli poszukujesz bardziej specjalistycznej wiedzy w wybranym zakresie, podyplomowe studia zagwarantują Ci jej zdobycie. Podyplomowe studia mogą być o całkowicie innym profilu niż te, które ukończyłeś wcześniej, lub podobnym, jeśli chcesz uzupełnić zdobytą wiedzę i rozszerzyć ją o nowe umiejętności. Studia podyplomowe to także dobry wybór, jeśli ubiegasz się o wyższe stanowisko w pracy.

Jakie uprawnienia dają studia podyplomowe?

Decydując się na studia podyplomowe, inwestujesz w siebie i własny rozwój, poszerzasz horyzonty, a tym samym otwierasz sobie drzwi do wielu możliwości pracy zawodowej.Decydując się na studia podyplomowe pamiętaj jednak, że:

• po ukończeniu studiów podyplomowych nie otrzymujesz żadnego dodatkowego tytułu naukowego;
  • podyplomówki dotyczą najczęściej wąskiej specjalizacji, podczas nauki nie realizujesz ogólnego programu, tylko specjalistyczny ściśle związany z daną dziedziną;
  • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych nie jest równoznaczne z uzyskaniem wyższego wykształcenia.

Studia podyplomowe w Gdańsku

Studia podyplomowe trwają zazwyczaj dwa lub trzy semestry, w zależności od kierunku, jaki wybierzesz. Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oferuje możliwość wyboru studiów podyplomowych na kilkudziesięciu kierunkachZajęcia na studiach podyplomowych w Gdańsku prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, którzy są ekspertami z wielu dziedzin. Podczas studiów spotkasz się także ze studentami reprezentującymi różne branże, dzięki czemu możecie wymieniać doświadczenia podczas wspólnie realizowanych projektów.

Jaki kierunek studiów podyplomowych warto zrobić? Przed podjęciem decyzji zastanów się, czego oczekujesz i czego chcesz się nauczyć. Zapoznaj się z programem studiów, długością ich trwania i kosztami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie studia podyplomowe w Gdańsku oferuje Wydział Zarządzania i Ekonomii, sprawdź ofertę uczelni i wybierz kierunek odpowiedni dla siebie. Znajdziesz tam także:

Jeśli zatem potrzebujesz szybko zdobyć nowe, konkretne umiejętności, których potrzebujesz do osiągnięcia założonego celu (awansu, zmiany pracy), postaw na studia podyplomowe - to inwestycja, która z pewnością się opłaci!