Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-10

Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej

grafika budynki i rower
Zapraszamy przyszłych studentów na Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej i Wydziału Zarządzania i Ekonomii, które odbędą się 21.03 w formie stacjonarnej oraz 22.03 w trybie online.

W trakcie imprezy czeka na was mnóstwo atrakcji w tym między innymi: gra miejska, warsztaty i webinaria, wycieczka po wydziale, a także nasze gadżety. Odpowiemy też na wszystkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i pokażemy tajemnice Politechniki Gdańskiej.

Dodatkowo przed Gmachem Głównym będą czekać na Was przedstawiciele poszczególnych wydziałów, którzy opowiedzą o atrakcjach Dni Otwartych oraz pokierują do poszczególnych miejsc. Zadbamy też o wygłodniałe brzuchy, które napełnicie w strefie gastronomicznej.

Dnia 21 marca

Na scenie głównej o godzinie 12:00 odbędzie się wykład pt. “Pewne są tylko śmierć i podatki”, który poprowadzi Piotr Kasprzak

W trakcie tego 20-minutowego spotkania zabierzemy Was w fascynujący świat finansów i wytłumaczymy skąd biorą się pieniądze na policję, drogi i szpitale. Odpowiemy na pytanie dlaczego każdy z nas nie zarabia 10 tys. złotych, ile kosztowałby samochód, gdyby nie podatki a także jak całkowicie legalnie płacić niższe podatki i dzięki temu mieć więcej w portfelu. Ponadto, przedstawimy Wam najświeższe statystyki, liczby i zestawienia w ciekawy i łatwy do zrozumienia sposób. Podatki da się lubić!

Tego dnia odbędą się również warsztaty:
11:00 - 12:00, sala 110/111, warsztat „Oszczędzanie – podstawy teorii i praktyka”, dr inż. Marcin Potrykus
11.00 - 13.00, sala 010, warsztat "Jak planować prace w projektach informatycznych", dr inż. Sebastian Wilczewski
12.15 - 13.15, sala 401, ćwiczenia "Kreatywność jako podstawa sukcesu", dr Anna Zielińska
13.30 - 15.00, sala 110/111, warsztat z grą symulacyjną, dr inż. Joanna Czerska z zespołem

Dnia 22 marca

W drugim dniu wydarzenia planujemy spotkania online:

10:00 - 10:10 #dawajnawzie - Słów kilka o naszym Wydziale

10:15 - 11:00 Pracodawcy o absolwentach WZiE

• NoFluffJobs - Praca dla absolwentów WZiE w branży IT
  • Firma Flex - Absolwenci WZiE w firmach produkcyjnych - na co zwraca uwagę pracodawca czytając CV?
  • Santander Bank - W jakich obszarach bankowości jest największe zapotrzebowanie na pracowników?

W kolejnej części odpowiemy m.in. na pytania: jakie zawody można wykonywać po danym kierunku, jaki kierunek wybrać w zależności od predyspozycji, jak wyglądają studia na naszym Wydziale oraz przedstawimy przykładowe przedmioty.

11:05 - 11:25 WZiE kierunki - perspektywy. Analityka gospodarcza

11:35 - 11:55 WZiE kierunki - perspektywy. Ekonomia