dr Aleksandra Kordalska | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

dr Aleksandra Kordalska

Ekonomistka. Zatrudniona na stanowisku adiunkta na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problemów handlu międzynarodowego, w szczególności handlu międzynarodowego krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Najważniejsze badania dotyczą globalnych łańcuchów wartości, zaangażowania w globalne łańcuchy wartości w kontekście wielkości oraz własności przedsiębiorstw, specjalizacji funkcjonalnej, specjalizacji technologicznej oraz serwicyzacji przemysłu. Autorka/współautorka publikacji naukowych m.in. w Structural Change and Economic DynamicsEastern European Economics, Journal of Business Economics and Management,  recenzentka m.in. The World Economy, Economic Systems, Eastern European Economics.

Profil w Google Scholar

Orcid

aleksandra.kordalska@zie.pg.edu.pl

Aleksandra Parteka