prof. Jakub Growiec | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

prof. Jakub Growiec

Jakub Growiec -- w Szkole Głównej Handlowej od 2004. Od 2007 r. doktor nauk ekonomicznych (CORE, Uniwersytet Katolicki w Louvain-la-Neuve, Belgia). Od 2013 r. doktor habilitowany (SGH). Od 10 marca 2020 r. profesor. Jego badania dotyczą m.in. teorii wzrostu gospodarczego, funkcji produkcji w ujęciu teoretycznym i empirycznym oraz makroekonomii kapitału ludzkiego i społecznego. Publikował m.in. w Journal of the European Economic Association, Journal of Economic Surveys, Journal of Economic Dynamics and Control, Economic Theory, Economics Letters, Oxford Bulletin of Economics and Statistics, Social Networks, Journal of Happiness Studies. Laureat Nagrody Naukowej „Polityki” (2012), Nagrody Banku Handlowego (2013), Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2014), Nagrody Narodowego Centrum Nauki (2020). Dwukrotny beneficjent Stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców.

Lista publikacji

Więcej informacji – strona internetowa

Profil w Google Scholar

Orcid