Studenci PG budują przyszłość transportu wodnego – KSTO KORAB zaprasza do współpracy | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-10-15

Studenci PG budują przyszłość transportu wodnego – KSTO KORAB zaprasza do współpracy

zdjęcie
14 października 2025 r. przed budynkiem Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej można było zobaczyć niezwykłą konstrukcję – wodolot solarny stworzony przez członków Koła Naukowego Studentów Techniki Okrętowej KSTO KORAB. Wystawa miała na celu zachęcić studentów do dołączenia do zespołu, zaprezentować efekty ich pracy oraz promować innowacyjne rozwiązania w transporcie wodnym.    

Innowacja, pasja i współpraca

KSTO KORAB to interdyscyplinarny zespół studentów PG, którzy udowadniają, że wiedza i pasja mogą dosłownie unosić się ponad wodą. Zespół tworzy i rozwija wodolot solarny – jednostkę pływającą napędzaną energią słoneczną, unoszącą się nad powierzchnię wody dzięki płatom nośnym.

Projekt łączy studentów z wielu wydziałów – od mechaniki, elektroniki i materiałów kompozytowych, po zarządzanie, marketing i media. To doskonały przykład współpracy międzywydziałowej i połączenia wiedzy technicznej z kompetencjami organizacyjnymi.

Od koncepcji po zawody międzynarodowe

Członkowie KORAB-u samodzielnie projektują, budują i testują jednostki pływające – od wizualizacji 3D i obliczeń hydrodynamicznych po wykonanie w warsztacie.
Ich konstrukcje regularnie biorą udział w międzynarodowych zawodach łodzi solarnych w Holandii, Włoszech i na Węgrzech, gdzie rywalizują z drużynami z całej Europy.

KORAB szuka nowych członków

Obecnie zespół prowadzi rekrutację i zaprasza studentów wszystkich wydziałów PG – szczególnie tych, którzy mają pomysły, pasję i chęć działania.
W KORAB-ie każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od kierunku studiów.

Aktualnie otwarte są sekcje:

  • Elektryka, Elektronika i Automatyka – systemy sterowania, czujniki, panele fotowoltaiczne
  • Mechaniczna – napęd, przekładnie, konstrukcje wsporcze
  • Hydrodynamiczna – symulacje CFD, analiza oporów i siły nośnej
  • Kompozytów – praca z materiałami węglowymi i szklanymi
  • Medialno-zarządzająca – promocja, relacje w mediach, współpraca z partnerami

Zespół jest otwarty na studentów zarówno kierunków technicznych (WIMiO, AiE, ETI, FTiMS, WCh), jak i tych z WZiE czy WA.

 Dołącz i twórz przyszłość z KORAB-em

Członkowie zespołu podkreślają, że działalność w kole to połączenie nauki, pasji i przygody:

Jeśli chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie, poznać ludzi z pasją i mieć udział w projekcie, który dosłownie leci nad wodą – dołącz do KSTO KORAB!

Formularz rekrutacyjny: https://forms.gle/G3xFv7czMbJL1Up58
Instagram: instagram.com/kstokorab
Facebook: facebook.com/KSTOKORAB

KSTO KORAB – GT Solar Boat Team
Razem twórzmy przyszłość transportu wodnego.

2 wyświetleń